FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Generálka se nepovedla, A tým prohrál s Černou Horou

Sobotní generálku proti Černé Hoře jsme si všichni představovali jinak. Asi i proto, že o tři dny dříve jsme sice s Kuřimí prohráli 3:2, ale předvedli solidní výkon.

V Černé Hoře jsme nezvládli důležité okamžiky zápasu, které určily konečný výsledek. Dvakrát jsme faulovali na penaltu, pokutový kop naopak neproměnil Adamec. Neúspěšnost nás nedoprovázela pouze před inkasovanými brankami, ale i v dalších situacích. Tím jsme se připravili o herní pohodu.

Rychle jsme prohrávali 2:0, terén byl sice těžký, ale naše rozehrávka od zadu zdlouhavá. Z naší strany tam nebylo žádné zrychlení, překvapení. Místo toho stereotypní obehrávání, které dávalo soupeři čas pohodlně dostupovat prostor, kde se zrovna nacházel míč. Naše hra byla strašně málo organizovaná. Při bránění jsme mezi sebou nespolupracovali. V defenzivě nám vyloženě chybí soubojový typ hráče. Směrem dopředu to nikdo nevzal na sebe. Hráčů se schopností tvořit hru máme v kádru víc, než kdokoliv jiný. To byl největší rozdíl mezi sobotním a středečním utkání, protože druhý poločas jsme Kuřim v prostředku hřiště přehrávali.

Do druhé půle jsme ještě změnili rozestavení, kterým jsme chtěli hru vystupňovat, dostat se do tempa. To se na dvacet minut podařilo a srovnali jsme na 2:2. Neproměněná penalta nás zlomila a závěr utkání patřil domácím. Černá Hora má velmi dobře poskládané mužstvo. Všechno se jim točí okolo trojice Mazal, Jonáš, Honsnejman. Tito hráči i proti nám ukázali, že mají velký přehled. I když byli při spoustě situacích na hřišti daleko od sebe, dokázali velmi efektivně spolupracovat. Tímto pojetím nás soupeř naprosto předčil.

Zimní příprava je u konce. Příští týden začínáme jaro v Lipovci. Čeká nás tento týden hodně práce, něco jsme si vyhodnotili už během sobotní stmelovačky a k dalším věcem se dostaneme v treninku na hřišti. Myslím si, že jsme během celé zimní přípravy nasbírali dostatek informací a určité představy o tom, jak bychom chtěli hrát, máme. Soupeři na úvod jara budou víc než nároční. Přes zimu jsme natrénovali dobře, kádr bude kompletní. Není potřeba říkat, že přípravná utkání jsou jiná, než  mistrovská. V každém zápase rozhoduje to, jak hráčům pracuje hlava, až potom, jak kdo kopne do míče. Neobejde se to ani bez potřebné vášně, chuti a dravosti…

FC Kuřim – FK Kunštát 3:2 (2:0) (hráno ve středu)

branky: 65. a 80. Adamec

nastoupili: Holík, Šafařík, Mihola, Prudil, Blaha, Preč, Adámek, Zeman, Stehlík, Haničinec, Adamec, Doležel, Šmerda.

Sokol Černá Hora – FK Kunštát 4:2 (2:1) (hráno v sobotu)

branky: 35. Niessner, 55. Doležel

nastoupili: Holík, Šafařík, Mihola, Prudil, Blaha, Preč, Zeman, Adámek, Boček, Stehlík, Haničinec, Niessner, Blažek, Doležel, Adamec.