Muži absolvovali herní soustředění ve Svitavách

V minulých letech vyjížděli muži FK Kunštát k březnovému soustředění na Vysočinu. Využívali sportovní areál v Bystřici nad Pernštejnem a nedalekém Domanínu. Letos náš tým využil k hernímu soustředění hřiště ve Svitavách – Lánech. Od čtvrtka do soboty byli hráči ubytovaní přímo v centru Svitav.

Areál v Lánech disponuje velmi příjemným zázemím a špičkovou kvalitou umělého trávníku. Ve čtvrtek a pátek fotbalisti našeho týmu stihli odtrénovat čtyři treninkové jednotky (dopolední a večerní trénink). Hlavní náplní bylo zkvalitnění herní činnosti jednotlivce a rozvoj týmového herního výkonu. Hráči se mimo hřiště připravovali i po taktické stránce, jejíž součástí byl video rozbor vybraných utkání. V sobotu odpoledne bylo soustředění zakončeno utkáním proti Olešnici, které jsme vyhráli 6:1 (branky: Boček 2, Zeman, Blaha, Adamec, Prudil).

Celého soustředění se zúčastnilo 22 hráčů. Díky tomu, že do Svitav je to kousek, počet fotbalistů na páteční večerní trenink se rozrostl na 26. Na otočku a jeden trénink se za námi zastavil i náš kamarád a bývalý kanonýr Kunštátu Ondra Španěl. Velkým pozitivem je účast našich dorostenců. Nepříjemností je naopak zranění Ivo Loukoty a Pavla Řehoře. Ivo by snad po pár dnech klidu měl být v pořádku, Pavel si obnovil zranění třísel a bude to vyžadovat delší pauzu.

Na celém soustředění panovala velmi uvolněná atmosféra. O dobrou náladu svých spoluhráčů se všemožnými kousky starala především trojice malých velkých mužů, Erik Mihola, Filip Adamec a Pavel Blaha.

Teď už naše pozornost směřuje ke dvěma závěrečným přípravám A týmu. Ve středu 18.3. od 17.00 odehrají muži zápas na přírodní trávě v Kuřimi proti domácímu výběru. V sobotu bude generálkou utkání s Černou Horou na VUT Brno.

18.3. hřiště Kuřim - přírodní tráva

17.00 FC Kuřim - FK Kunštát