Vladan Horák: utkání ve Svitavách mělo svá pozitiva, ukázaly se i věci, které nás zatím brzdí.

A tým FK Kunštát měl o víkendu volno. Utkání s TJ Svitavy si odehrál již ve středu. Proti aktuálně sedmému týmu Pardubického krajského přeboru naši borci v poločase vedli 1:0, po přestávce soupeř výsledek otočil a vyhrál 2:5. S trenérem Vladanem Horákem jsme se ke středečnímu utkání v rozhovoru vrátili.

Jste se středečním utkáním ve Svitavách spokojeni?

Utkání mělo svá pozitiva. Ukázaly se i věci, které nás zatím brzdí. Alespoň víme, na co se máme zaměřit v tréninkovém procesu. Ani tentokrát jsme nebyli kompletní, chyběli Zeman, Stehlík, Řehoř a Doležel.

Jak utkání z tvého pohledu probíhalo?

Proti silnému soupeři, který hraje krajský přebor, jsme odehráli výborný první poločas. Byli jsme lepším týmem a vypracovali si jednobrankové vedení. Po změně stran jsme udělali několik individuálních chyb, vypadli z tempa.  Svitavy toho okamžitě využily a zaslouženě zápas otočily.

Jaké byly největší rozdíly mezi prvním a druhým poločasem?

První poločas byla naše hra hodně organizovaná. Pracovali jsme dobře s prostorem, když jsme nedrželi míč, mezi naší obranou a útokem jsme ho zmenšovali na minimum. Díky tomu jsme na Svitavy mohli vyvíjet velký tlak a eliminovali největší přednosti jejich týmu. Po zisku míče jsme výborně reagovali. Do rychlého i postupného útoku se zapojoval velký počet hráčů. Z toho vyplynuly šance. Hned ve 2. minutě jsme dali gól, který pro ofsajd nebyl uznán. Minimálně šestkrát jsme to dohráli až do zakončení. Jedinou vyloženou šanci domácích vychytal ve 40. minutě Ivo a o chvíli později nás do vedení poslal Filip Adamec.

Druhý poločas už jsme nebyli tolik aktivní. Když Svitavy držely míč, posouvali jsme se spíš ze strany na stranu, než abychom se pohybovali směrem k němu. Po zisku míče už to z naší strany nebylo tak kvalitní, v kombinaci jsme si nevybírali nejvýhodnější řešení. Naši hru ve druhém poločase ovlivnila častá střídání, hráče jsme hodně a rychle točili. To se nejvíc projevilo ve stranách hřiště, kde už nebyla taková součinnost. Svitavy nás v těchto prostorech přehrály a vyjádřily to i gólově. Před inkasovanými brankami jsme udělali i individuální chyby. I přes převahu Svitav jsme se ještě dostali do hry. V 75. minutě po kombinaci Boček, Haničinec, Preč to gólově podruhé zakončil Filip Adamec a snížili jsme na 3:2. Domácí si ale vítězství už vzít nenechali.

A co mužstvo Svitav?

Tým Svitav má velkou kvalitu. Je silný v kombinaci, má technicky zdatné hráče, kteří se umí prosadit individuálně. Je to mužstvo, které si umí okolo šestnáctky i uvnitř vytvořit velký tlak. Pro nás bylo utkání náročné i z toho důvodu, že jsou v přípravě dál. Svitavy měly odehráno o tři přípravná utkání více a mají možnost pravidelně trénovat na hřišti s umělým povrchem. I přesto jsme odehráli výborný první poločas. Takovým stylem bychom se chtěli prezentovat i v jarní části sezóny.

TJ Svitavy – FK Kunštát 5:2 (0:1)

Branky: 55. A 67. Ovad, 63. a 80. Berka, 84. Válek  - 41. a 75. Adamec

Za Kunštát nastoupili: Loukota I., Šafařík, Mihola, Prudil, Blaha, Záboj, Preč, Adámek, Boček, Adamec, Haničinec, Loukota O., Blažek.