Příprava mužů FK Kunštát: ohlédnutí za lednovým cyklem

Nedělním dopoledním tréninkem zakončili muži FK Kunštát lednový cyklus zimní přípravy. Hráči A týmu a juniorky stihli odtrénovat deset tréninkových jednotek a mají za sebou první přípravné utkání. V Boskovicích se utkali s Chlumcem nad Cidlinou.

„ V tréninku zatím pracujeme na rozvoji kondičních a atletických dovedností. Jsme limitovaní zázemím. Nemáme tréninkovou plochu. Musíme si vystačit se sportovní halou, v terénu běháme v místech, která jsou večer osvětlená. Pokud bychom měli možnost pravidelně trénovat na umělém trávníku, příprava by vypadala jinak. Na druhou stranu v podobném duchu se muži Kunštátu připravují minimálně šestou sezónu a jaro nám pak výsledkově vychází. S průběhem přípravy jsme zatím spokojeni. Mimo Martina Haničince, který si léčí třísla a dlouhodobě absentujícího Michala Skočka, se zapojili všichni. Skupinový trenink máme třikrát týdně. Většina kluků dvakrát do týdne využije individuálně posilovnu nebo další doplňkové sporty“ přibližuje trenér Vladan Horák.

„Ještě čtrnáct dnů budeme pokračovat v podobném duchu, pak už se dostaneme více na hřiště. K tréninkům a hernímu soustředění využijeme umělou trávu ve Svitavách. Zde se budeme věnovat rozvoji herní činnosti jednotlivce, spolupráci a součinnosti, tak abychom na jaře v každém zápase podávali co možná nejlepší týmový výkon. Čekají nás kvalitní přípravná utkání, která nás posunou dopředu“ říká Horák.

FK Kunštát se ve čtvrtek na umělém trávníku v Boskovicích utkal s Chlumcem nad Cidlinou. Náš tým zvítězil 6:1 a představila se velká zimní posila Alois Zeman, který k nám míří z FC Vysočina Jihlava. „ Byli jsme poprvé na hřišti a chtěli se co nejvíc dostat do kontaktu s míčem. To se podařilo. Do utkání jsme zapojili šestnáct hráčů a neustále je točili. Úrovni naší hry to sice neprospělo, i tak kluci naznačili své schopnosti, jak individuální, tak kolektivní. Jedinou zimní posilou je Alois Zeman, s jeho příchodem bude naše ofenziva ještě kvalitnější. Je to mimořádně kreativní hráč, který při svém nízkém věku má dostatek fotbalových zkušeností. Po půlroční absenci naplno trénuje i Erik Mihola, který bude cenný pro svoji univerzálnost“ zakončuje Vladan Horák.

Posledních 30 dnů: 1024 | Posledních 7 dnů: 222 | Poslední den: 18