FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Představujeme : Erik Mihola

Představujeme : Erik Mihola

Malý rychlonohý fotbalista. Skvělý bavič, vynikající moderátor. Erl, jak mu zde všichni říkají je výborný fotbalista, i když teda velký spalovač, jak sám píše, bilance 300/1. Novodobý trenér "B" týmu. Zranění ho pozastavilo na nějaký čas, ale věřím, že se na hřiště vrátí s ještě větším elánem na branky, než doposud.

Od kolika let hraješ fotbal a kterými kluby jsi prošel?
Fotbal hraji od pěti let. Začal jsem v Drnovicích, poté jsem strávil tři krásné fotbalové roky v Boskovicích, následoval návrat do Drnovic, poté jsem si odskočil na kopec do Lysic a teď jsem v Kunštátě.

Jak vzpomínáš na tvůj první fotbalový zápas?
Ani moc né, když jsem začínal, byli u nás jen žáci a mě bylo 6 let a měřil jsem tak 1,4m. Ale svůj první gól, ten si pamatuji moc dobře! Ve Svitávce po rohu jsem byl na zadní tyči a míč propadl až ke mně a trefil jsem ho kolenem do branky.

Tvůj nejlepší fotbalový zážitek a i ten nejhorší?
Nejlepších bylo víc, určitě postup s Kunštátem do 1.A, pak s béčkem postup do OP, postup s Drnovskými žáky do krajského přeboru a teď nedávno vítězství v PVP Malé kopané v Havlovicích s LPP Lhota u Lysic. Nejhorší se my stal nedávno na Moravské Slavii, kdy jsem si natrhl křížový vaz a budu až do zimy bez fotbalu.

Pamatuješ si na své první kopačky? Jaké to byly a co říkáš na trend posledních let v extra barvách, různé kotníkové atd.?
Úplně první byly Puma King, ty jsem dostal k vánocům, pak už byly každý rok jiné, protože mi rostla noha. Dnešní fotbal je hodně o módě, takže pestrost a zajímavý tvar je trendem dnešní doby! I já patřím k hráčům, kteří mají rádi pestré barvy. Hodně si libuji v méně známých značkách. Dříve jsem nosil např. Patricky nebo Uhlsporty, nyní hrávám v lisokolíkách Warrior. Tato značka je více známá spíše v hokeji, ale už si razí cestu i k fotbalu, v jejich dresech běhají hráči FC Liverpoolu, tváří Warrioru je pak Marouane Fellaini.

Kdo tě přivedl do Kunštátu a proč ses vůbec rozhodl tady hrát?
Do Kunštátu mě přivedl Ondra Španěl, kterého jsem znal ze svého působení v Lysicích, kde jsme spolu trávili hodně času v klubovně, hraní fotbalu na PS3. Když jsem přišel poprvé do haly na trénink, hodně mi pomohl Vladan, kterého jsem znal z Boskovic. Angažmá v Kunštátě jsem bral jako novou výzvu a možnost se fotbalově posunout někam dále. Momentálně se v Kunštátě cítím v podstatě jako doma. Karolínku beru jako sestru, jen nechápu kam dala oči, mám tu tety Loukotovou a Horákovou, které se o mě perfektně starají (jídlo nebo nocleh není žádný problém), Loukič už taky není takový tvrďák jako dříve a je s ním sranda, takže jsem tu spokojený.

Jaký je tvůj post v týmu a myslíš, že bys mohl něco udělat lépe?
Naposled jsem hrával v útoku, ale s mou tristní bilancí: 300 vyložených/1branka, už moc nevěřím, že se do útoku vrátím J . Myslím, že pokaždé!!! Ve všech 300 šancích se dalo udělat 5 lepších řešení, ale já si vždy vybral to nejhorší. Teď je mým cílem se přes zimu dát do kupy a na jaře pomoci týmu. A jestli to bude na hřišti, v kabině, lavičce či tribuně, to už nechám na trenérech.

Jakými posty jsi prošel ve své životní kariéře?
V mužské kariéře, jsem si vyzkoušel všechny posty. Za B tým jsem odchytal skoro celý postupový půlrok, v áčku jsem hrál od beka až po útočníka. Nejlépe se cítím kdekoli, hlavně aby to bylo na hřišti.

Ocenil by si případný postup do KP a co všechno proto uděláš?
Určitě ocenil, Kunštátu by tato soutěž slušela. Jsou tu výborní fanoušci a perfektní vedení, v čele s Františkem Tenorou, který pro fotbal v Kunštátě dělá neskutečně mnoho! A co proto udělám? Dám se co nejrychleji dohromady, abych mohl pomoci na hřišti.

Jakou změnu by si přivítal v klubu a naopak s čím jsi jako hráč spokojený?
Největší změnou by byl přístup hráčů k tréninkům, zápasům a k ziskovým akcím, jako jsou: Parkoviště na Jarmark, Disco na Rudce a podobně! Když jde fanoušek na fotbal do Kunštátu, tak se těší na atraktivní fotbal, ne každý zápas se povede, ale když se odmaká, tak se může odejít se vztyčenou hlavou. Tohle mi momentálně v kunštátském fotbalu chybí. Spokojen jsem v podstatě se vším, co se netýče samotné hry.

Kdo je v kabině tvůj nejlepší kamarád?
Po odchodu Ondry Španěla teď musím kamarádit s Tomášem Adámkem a Zdeňkem Bednářem. Samozřejmě mám dobrá vztahy s celou kabinou, nebo si to aspoň myslím. Je dobré, že s některými staršími hráči trávíme spoustu času i mimo hřiště. S Víťou Bočkem, Vladanem Horákem, Tomášem Adámkem a občas se k nám připojí i Rakušan Španěl, vyjedeme za kulturou a dobrou hudbou. Samozřejmě, že ne před zápasem. K fotbalu určitě patří znát kluky nejen ze hřiště, nebo ze sprch, ale i s těchto akcí, protože na nich zažíváme hodně legrace a máme z nich spoustu úsměvných historek. Snažím se hodně vnímat mladé kluky, pomáhat jim na hřišti i mimo něj, jsou to hráči, na kterých by v budoucnu měla stát hra Kunštátu. Talenti jako je Pajka Kovboj, nebo Karlík Bednář jsou dříči na hřišti, ale perfektní a spolehliví kluci i mimo něj. Mám je moc rád a doufám, že pomůžou Kunštátu udržet kvalitu svými výkony!

Tvůj fotbalový sen, který jsi měl jako kluk?
Chtěl jsem, jako asi každý kluk hrát za reprezentaci a i v nějakém zahraničním klubu, ale to už se mi nepovede. Pamatuji si, že jsem se chtěl vždy setkat a vyfotit se s Pavlem Nedvědem, což je můj vzor už od dětství. Tak doufám, že tahle možnost ještě bude.

Co rád jíš, piješ a jak trávíš volný čas mimo hřiště?
Co se týče jídla, tak to teď budu muset hodně omezit, protože se mi během zranění podařilo přibrat pár kilo navíc. A pro ty kdo by mě snad chtěli pozvat na oběd, tak nejím drůbeží maso!!! Nepohrdnu ale tortillou, grilovaným hermelínem nebo vepřovým řízkem. Na pití mám rád dobré víno nebo pivo, bohužel jsem před lety objevil svou lásku, Captaina Morgana + cola a kvůli němu jsem přestal pít jiný alkohol. Volný čas trávím čtením knih, rád hraji na klavír, housle a triangl. Hraji pexeso a stavím puzzle.

Jakou máš rád hudbu?
Hudbu si vybírám podle nálady. Když je takzvaně pod psa, pustím si Ondru Hejmu a jeho Žlutého Psa, když mám ovšem dobrý den, tak nikdy nepohrdnu Iné Kafé, Lenny, nebo Markem Ztraceným. Když se jdeme bavit jedem bomby s Benem, nebo rock and roll Elvise. Samozřejmě česká klasiky tipu Kryštof, Mandrage, Michal David, Wohnout, Vypsaná Fixa, Mig 21 nebo Nebe.

Co tě motivuje vyhrát utkání, dát do něj vše?
Většinou se motivuji den předem hrou na klavír, v den zápasu jsou to pak rituály jako například sezení na toaletě nebo rozbor videa z předchozího zápasu, těsně před srazem pak nesmí chybět káva se spoluhráči.

Co si všeobecně myslíš o klubu jako je FK Kunštát?
Je to klub s velkou tradicí. Je tu perfektní práce s mladými hráči a hlavně je klub dokáže udržet, což je v dnešní době hodně důležité. Jsem rád, že mohu být součástí toho klubu!

    

Diskuze

Disqus

Najdete nás na Facebooku

T.G.A. CTT Interiéry Město Kunštát Nejsport.cz Světluška

Počet návštěv: 204722
Posledních 30 dnů: 2435 | Posledních 7 dnů: 421 | Poslední den: 24

© 2020 FK Kunštát | Všechna práva vyhrazena | frantisek.tenora@tiscali.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne