A tým ve Slatině vítězně

Začátek sezony se nám vůbec nepovedl, ani herně ani výsledkově.

O našem rozpoložení asi nejlépe vypovídal počet inkasovaných branek z posledních dvou kol. Proto jsme se na některé věci museli ve Slatině podívat trochu jinak. Po zisku míče jsme naši hru chtěli založit na jednoduchém přechodu směrem nahoru.
Nemohlo to být doprovázeno takovým množstvím individuálních chyb jako v předchozích zápasech. Nechtěli jsme Slatině, která má v domácím prostředí velkou kvalitu, dát příležitost jít do zisku míče na naší polovině. To dobré v naší hře ale zůstalo. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. V 10. minutě po faulu na Martina Haničince rozehrával ze vzdálenosti 25 metrů standardku Víťa Boček a jeho centr na zadní tyč zapadnul až do branky. 0:1.

Vstřelený gol nám hodně pomohl. Dostávali jsme míč hodně rychle nahoru. Dva naši nejvysunutější
hráči Martin a Víťa absolvovali náročné souboje s domácími stopery, naši záložnici rychle dostupovali
odražené míče. Byli jsme agresivní, důrazní a velmi dobře přistupovali do osobních soubojů.
Díky tomu jsme se dostávali na polovině soupeře do zisku míče. Byli jsme hodně pohyblivý a do útoků
se zapojil potřebný počet hráčů. Díky tomu jsme si vytvořili šance.

Dvakrát z rohu hlavičkoval v dobré pozici neúspěšně Tomáš Prudil.
Po střele Martina Haničince se po evidentní ruce jednoho z obránců penalta ještě nekopala.
Sice jsme křivdu cítili, ale poté co se někteří naši hráči emočně zklidnili, přišla
z naší strany nejlepší možná odpověd. Pavel Blaha pět metrů před šestnáctkou přiklepl Víťovi a ten
střelou z první rozvlnil sít klasickým angličanem. 0:2.
V obranné fázi jsme byli hodně důslední a organizovaní. Domácí všechny svoje útoky vedli přes
středního útočníka Ostrého. Ten naznačil svoje možnosti, když dvakrát prošel přes naše beky a my museli
faulovat. Nebezpečné standardní situace jsme přečkali.
A přišel třetí úder. V 39. minutě obránce soupeře podetnul uvnitř šestnáctky Tondy Preče
a rozhodčí neváhal ani vteřinu. Pokutový kop nekompromisně proměnil Ondra Loukota. 0:3.

Bylo jasné, že pokud hráči Slatiny chtějí pro ně nepříznivý výsledek změnit, budou muset hrát
přímočařeji. Během prvních tří minut druhého poločasu poslali před naši branku dva ostré centry.
Sice jsme vedli rozdílem tří branek, ale na hřišti ve Slatině je z každého místa do šestnáctky
hodně blízko. Na naší hře se mi líbilo, že nikdo nepodlehl dojmu, že máme vyhráno.
I proto jsme velmi uvědoměle bránili, v defenzivě jsme se velmi dobře zajištovali a v klíčových
momentech se nám dařilo být o krok před soupeřem.

Jeden z mála momentů, kdy našim hráčům povolila koncentrace byla 72. minuta a standardka Slatiny.
Při bránění jsme se nechali odtáhnout náběhem soupeře a odkryli prostor na zadní tyči.
Domácí toho okamžitě využili ke snížení. 1:3. Navíc v 78. minutě musel ze hřiště po druhé žluté Pepa Vlasák,
který až do vyloučení pomohl svým výkonem a organizováním zpevnit naši obranu.
Zápas ve Slatině zdaleka nekončil a nás čekala i s nastavením perná čtvrthodina.
Měli jsme tam i šance zápas definitivně rozhodnout. Víťa tváří v tvář brankáře nepřekonal.
Martin šel úplně sám, kličkou překonal vyběhnutého strážce branky, trochu se při tom vytlačil do strany
a zakončil do boční sítě.

Konec se blížil, domácí tým nic nebalil a my jsme si v 86. minutě zhluboka oddychli. Po další standardce
Slatina dala gól. Pomezní rozhodčí ho pro evidentní ofsajd neuznal.
Důležité body jsme s kvalitním soupeřem, který v domácím prostředí dokáže hrát nátlakově, získali.
Ve Slatině to bylo na krev. I když se mohlo zdát, že máme pohodlný poločasový náskok, do poslední
minuty nebylo nic rozhodnuté. Naši hráči nepodlehli žádnému dojmu a koncentrovali se celý zápas. Podařilo se nám to takticky zvládnout a v klíčových momentech hry jsme prokázali kvalitu.

SK Slatina - FK Kunštát 1:3 (0:3)
Branky: 10. a 28. Boček, 39. Loukota O. z pen.
ČK: 78. Vlasák
Sestava: Loukota I., Šafařík, Prudil, Loukota O., Vlasák, Hruška (72. Šmerda), Chloupek, Preč, Haničinec, Blaha, Boček (88. Adamec).

Počet návštěv: 270847
Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29