Představujeme : Pavel Blaha

Další mladík ve službách "A" týmu. Dříč, rychlostně a technicky vybavený fotbalista, který u nás hobluje jednu ze záložních řad. Pavel si v mládí prošel mnoha kluby a troufám si tvrdit, že právě zde nasbíral zkušenosti, které na hřišti v každém zápase odevzdá.

Od kolika let hraješ fotbal a kterými kluby jsi prošel?
Fotbal jsem začal hrát v 5ti letech a svou kariéru jsme nastartoval právě v klubu FK Kunštát. Ve svých 12ti letech jsem odešel na hostování do Boskovic, kde jsme hráli žákovskou ligu. V dorosteneckém věku jsem prošel kluby, jako je Zbrojovka Brno, SK Sigma Olomouc nebo SK Líšeň.

Jak vzpomínáš na tvůj první fotbalový zápas?
Na ten si vzpomínám velice dobře, hráli jsme tehdy s tradičním rivalem z Olešnice. Tento zápas jsme tuším vyhráli, ale co bylo pro mě hlavní, že jsem v tomto zápase vsítil svoji první životní branku. Až po několika letech jsem se dozvěděl, že to byl jen přátelák, ale i tak tento zápas považuji za první.

Tvůj nejlepší fotbalový zážitek a i ten nejhorší?
Krásných zážitků mám nepočítaně, ale ten nejlepší je asi určitě postup do divize a následné oslavy se spoluhráči, na tohle období velice rád vzpomínám. Naopak ten nejhorší fotbalový zážitek je asi svalové zranění, které mě zastihlo v žákovském věku. Díky tomu jsem se na fotbal chodil sezonu jen koukat a každý zápas mě svrběly nohy.

Pamatuješ si na své první kopačky? Jaké to byly a co říkáš na trend posledních let v extra barvách, různé kotníkové atd.?
Na svoje první střelky si pamatuju velice dobře, byli to černé adidasky a dokonce jsem je teď nedávno objevil na půdě. Pochopitelně jsem nosil i legendární hadridasky, které sem nesundal z nohy a nosil jsem je i do školy.

Kdo tě přivedl do Kunštátu a proč ses vůbec rozhodl tady hrát?
K fotbalu mě přivedl můj taťka a jelikož hrával za Kansas i on, oblékl jsem tak i já kunštátské barvy.

Jaký je tvůj post v týmu a myslíš, že bys mohl něco udělat lépe?
V týmu hraji povětšinou kraj zálohy, ale také se někdy objevím na středu záložní čtyřky. A jestli mohu udělat něco lépe? Samozřejmě, že ano. Pokaždé je co zlepšovat, nikdo nikdy nebude dokonalým fotbalistou.

Jakými posty jsi prošel ve své životní kariéře?
Začínal jsem jako útočník, ale postupem času, jsem se zabydlel spíše na záloze, ať již na kraji nebo v prostředku. Také, jsem hrával řadu let beka a vyzkoušel jsem si v pár zápasech i stopera. Dokonce jsem v přípravce i chytával.

Ocenil by si případný postup do KP a co všechno proto uděláš?
Tak určitě ano, myslím si že kádr, kterým kunštátský A tým disponuje, je velice kvalitní a KP by mu slušel. Na hřišti proto udělám maximum.

Jakou změnu by si přivítal v klubu a naopak s čím jsi jako hráč spokojený?
Jako hráč si na nic nemohu stěžovat, máme výborné podmínky pro trénování, výborné zázemí, vybavení a další služby. Jako fanoušek však spokojen nejsem, Kunštátský fotbal trpí jedním fatálním nedostatkem a to je Fotbalová klobása z udírny.

Kdo je v kabině tvůj nejlepší kamarád?
V kabině mám řadu dobrých kamarádů, se kterými jsem hrával za Boskovice. Zbytek kabiny znám již řadu let, takže nějaké seznamování nebylo nutné. Tím největším a nejlepším kamarádem je bez pochyb Filip Adamec. Společně trávíme mnoho času a nejen na hřišti.

Tvůj fotbalový sen, který jsi měl jako kluk?
Nebyl sem nikdy moc skromný a tak to bylo jasné, vyhrát Champions league.

Co rád jíš, piješ a jak trávíš volný čas mimo hřiště?
Volný čas trávím se svoji přítelkyní a přáteli. Potím se v posilovně, nebo zdokonaluji své fotbalové neumění. Dost času také trávím ve škole v Brně. Mám to celkem nalajnované, co který dne budu dělat.

Jakou máš rád hudbu?
Líbí se mi řada hudebních žánrů od D’n‘B, Rap, Popíku, Electro, House, ale také i česká i slovenská klasika a vážná hudba.

Co tě motivuje vyhrát utkání, dát do něj vše?
Neumím prohrávat, takže vždy dělám vše proto abych se nemusel učit jiným vlastnostem. Snad nikdo nechce prohrát. Jako výborná motivace u mě funguje hudba.

Co si všeobecně myslíš o klubu jako je FK Kunštát?
FK Kunštát je klub s dlouholetou tradicí, pevným a kvalitním zázemím, s výborným vedením a s lidmi, kteří pro tento oddíl činí maximum. FK Kunštát patří ke klubům, kde je jedna z nevyšších návštěvností v okrese Blansko. Lidé z okolí rádi přijedou za kvalitním fotbalem, kterým kunštátský celkem nabízí. Začíná se zde také pracovat z mládeží, která je příslibem kvalitní základny nejen pro Kunštátský fotbal. Myslím, že tato práce je však teprve na začátku své dlouhé pouti.

Posledních 30 dnů: 1085 | Posledních 7 dnů: 240 | Poslední den: 16