Představujeme : David Bednář

Mladý hráč, který má obrovský potenciál dotáhnout to někam daleko. Skvělý záložník, bojovník. Nevypustí žádný souboj, pro tým by udělal maximum. Představujeme prvního hráče dorostu, "B" týmu a "A" týmu. Nikdo mu neřekne jinak, než Karel.

Od kolika let hraješ fotbal a kterými kluby jsi prošel?

Fotbal jsem začal hrát v pěti letech, když mě kamarádi, co už hráli, zlákali na trénink. Po 12 let mé „kariéry“ hraji víceméně jen za FK Kunštát. Kromě jednoho půl roku, kdy jsem měl střídavý start za starší žáky v Letovicích. Kluci z okolí mi párkrát říkali, ať to zkusím i jinde ve vyšších soutěžích, ale zatím jsem nenašel chuť a odhodlání hrát v jiných klubech.

Jak vzpomínáš na tvůj první fotbalový zápas?

Ten si úplně nevybavuji, je to už poměrně dlouhá doba. Ale pamatuju si na moji první branku, ta padla v utkání ve Skalici, když jsme tamní celek porazili 5:0.

Tvůj nejlepší fotbalový zážitek a i ten nejhorší?

Mám spoustu dobrých zážitků za dobu, co hraji fotbal. Můj nejoblíbenější je však z přípravky, když jsme porazili favorizovaný tým Rájce 4:3. K výhře jsem přispěl dvěma brankami. Nejhorší fotbalový zážitek se udál na půdě Líšně, když jsem poprvé debutoval za dorost. To jsme prohráli vysoko 20:0.

Pamatuješ si na své první kopačky? Jaké to byly a co říkáš na trend posledních let v extra barvách, různé kotníkové atd.?

Ano, byly to niky ze „sekáče“ za 29 korun. Vydržely mi asi dva roky, zatím nejdéle, co mi kdy kopačky vydržely. No dřív se mi to líbilo, když měly kopačky na sobě hodně barev a byly nějak výstřední. Teď naopak obdivuji, když má někdo „obyčejné“, celé černé, nebo bílé.

Kdo tě přivedl do Kunštátu a proč ses vůbec rozhodl tady hrát?

Jak jsem již napsal, poprvé jsem na trénink přišel s kamarády. Ale kdyby to neudělali oni, určitě by mě časem do přípravky přivedl někdo z mojí rodiny. Dost jich stále aktivně hraje. Jinak fotbal jsem vnímal už od útlého mládí, víkendová odpoledne jsem trávil na utkáních mužů, po škole jsem si chodil pravidelně kopat s přáteli. Také jsem na trénincích chlapů stával za brankou a podával jim míče. Rozhodl jsem se tak nějak automaticky, z ničeho nic.

Jaký je tvůj post v týmu a myslíš, že by jsi mohl něco udělat lépe?

Za dorost teď nově hraji pravidelně na stoperovi. Baví mě to. Fakt, že za dvě utkání (jedno přátelské s Kohoutovicemi a jedno mistrovské s Olešnicí) máme skóre 10:2 tak bych řekl, že mi to i docela sedlo. Neinkasujeme moc branek. Snažím se dělat, co je v mých silách. Za B tým jsem většinou na záloze, buď na středu, nebo na kraji. Zde však po každém utkání vnímám, že jsem jednotlivé situace mohl vyřešit lépe. Snad se co nejdřív dostanu do větší pohody a nebudu zbytečně panikařit.

Jakými posty jsi prošel ve své životní kariéře?

Začal jsem na střední záloze, kde mi to stále nejvíce vyhovuje. Jak už jsem napsal, teď hraji v dorostu na stoperovi, v B týmu často na kraji zálohy. V zimní přípravě jsem občas hrál na štítovém záložníkovi, zde se ale necítím nejlépe a ani mi to tu podle mě nesvědčí.

Ocenil by si případný postup "A" týmu do KP a co všechno proto uděláš?

Pokud chce A tým pomýšlet na postup do Krajského přeboru, měl by zlepšit celkový herní projev a odstranit zbytečné chyby jednotlivce. Také by nebylo od věci se lépe stmelit. Kdyby pak hra vypadala, že A tým je schopen obstát v župě, určitě bych nebyl proti. Jelikož je kádr jedničky velmi rozsáhlý, není lehké se pro někoho mladého jako jsem já do něj dostat. Kdyby se však taková šance naskytla, určitě bych se snažil co nejvíce pomoci týmu.

Davča v mladším věkuJakou změnu by si přivítal v klubu a naopak s čím jsi jako hráč spokojený?

Přivítal bych, kdyby dorost mohl hrávat na našem hřišti. Ovšem chápu, že je tu příliš mnoho týmů a tak to, že hrajeme v Lysicích, respektuji. Naopak celkově jsem s prácí klubu a výboru spokojený.

Kdo je v kabině tvůj nejlepší kamarád?

Co se týče mužů, dost si rozumím s mými vrstevníky, jako je třeba Pavel Doležel. Jinak dost často se pobavím nad poznámkami starších mazáků, mezi které patří třeba Pepa Vlasák.

Tvůj fotbalový sen, který jsi měl jako kluk?

Můj nejoblíbenější klub již od mládí je Manchester United a tak není divu, že jsem vždycky chtěl za něj hrát. Taky jsem se chtěl dostat do české reprezentace. No, nepovedlo se. :)

Co rád jíš, piješ a jak trávíš volný čas mimo hřiště?

K obědu nikdy nepohrdnu kačenou s kyselím zelím a pěti knedlama. Co se pití týče, z nealka mám rád klasickou Kofolu. Jinak asi jako každý fotbalista, když se jde po zápase na pivo, nenechám se dvakrát přemlouvat.

Jakou máš rád hudbu?

Rád poslouchám skupiny jako jsou třeba Ine Kafe, Divokej Bill. Celkově mám rád „čochový“ písničky. Jinak z moderního žánru mám rád electro.

Co tě motivuje vyhrát utkání, dát do něj vše?

Tak nikdo snad nechce prohrát, a tak do toho dává vše. I to je můj případ. Jinak i kvůli kamarádům a známým, kteří hrají se mnou a také chtějí vyhrát.

Co si všeobecně myslíš o klubu jako je FK Kunštát?

Myslím, že je to klub s dlouhodobou tradicí a vždy patřil k těm lepším na okrese. Líbí se mi, že podporuje rozvoj mládeže.  Co se týče vedení, tak myslím, že se o nás velmi dobře starají a dělají vše pro to, abychom se na hřišti cítili jako doma.

Posledních 30 dnů: 1201 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 14