FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Děvčata porazily Vrchovinu

V druhém kole Moravskoslezské divize žen zajížděl náš tým na horkou půdu k soupeři z Nového Města na Moravě. V minulé sezóně nás tento soupeř 2x porazil a v konečné tabulce obsadil 2.místo za prvními Ocmanicemi.

Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, ale i tak děvčata nechtěly domácím nechat nic zadarmo.

Bohužel první minuty utkání patřily výhradně týmu soupeře a již v páté minutě jsme mohli prohrávat 2:0, ale domácí útočnice měla tolik chuti dát gól, že branku vždy přestřelila. Soupeř nás i nadále tlačil a dostával se často do gólových situací, které opět ani jednou neproměnil. Holky se ale nezalekly a i přes několik nevydařených kombinací se jim podařilo zahrát úspěšně dvě standardní situace, kdy v obou případech skorovala Ivča Braunšlegerová.  Do kabin jsem tedy po prvním poločase odcházely za stavu 0:2.

I když jsem po prvním poločase vedli, řekli jsme si, že musíme zabrat ještě víc. Druhá půle se přelévala z jedné strany na druhou. Po závaru před naší brankou se nejlépe zorientovala hostující hráčka a snížila stav utkání na 1:2. Holky zabraly a po krásném rohovém kopu Lucky Navrátilové zvýšila skóre utkání, se šťastnou tečí domácí obránkyně,  Jana Sokolová na 1:3. Do konce zápasu bylo vidět, že oběma týmům dochází síly. 3x nás zachránila v bráně Markéta Hrušková a také nespočet střel mimo od hostující útočnice.

Musím říct, že jsem na holky pyšný, odmakaly to na maximum. I když při nás stálo štěstí, domů jsme si vezli 3 body a tudíž prozatím první místo v tabulce. Příští týden máme doma tým Sokola Tasovic, tímto jste všichni srdečně zváni.

SFK VRCHOVINA Nové Město na Moravě - FK Kunštát 1:3 (0:2)

Branky: 2x Braunšlegerová, Sokolová

Sestava: Markéta Hrušková, Soňa Vlachová, Ivona Braunšlegerová, Eva Havlová, Jana Paděrová, Jana Sokolová, Petra Staňková, Petra Rotroeklová, Karolína Horáková, Lucie Navrátilová (Brigita Rotroeklová), Bára Popelková (Denisa Blahová)