Ženy na úvod sezóny vítězně

Ženy nastoupily ke svému prvnímu mistrovskému utkání Moravskoslezské divize žen - skupiny D proti celku SK Huhtamaki Okříšky. V posledním zápase minulého ročníku jsme soupeře z Okříšek porazili doma 3:1 a na hostující půdě 6:0.

Na novou sezónu 2014/2015 jsme se připravovali s cílem hrát kombinační fotbal, zbytečně míče nezakopávat, neztrácet a hrát jako jeden celek. Bohužel si to děvčata v prvním poločase k srdci nevzaly a připadlo mi (možná i oku návštěvníka), že nikdy míč ani neviděly. Doplatili jsme na to již v první půli zápasu, kdy po střele hostující Novákové míč propadl kolem tyče do naší brány. 0:1. Děvčata z Okříšek krásně kombinovaly, občas je o míč připravili naše hráčky, ale předváděly nádherné útočné akce.

V poločase jsme si v kabině ujasnili co hrát a na druhou půli udělali pár změn v sestavě. Holky na trávník vyběhly jak znovuzrozené. Nedávali jsme soupeři moc šancí přiblížit se k bráně a pokoušeli se o útočné akce, které však končili mimo bránu. Přišel ale roh a po krásném centru do šestnáctky od Lucky Navrátilové se nejlépe zorientovala Jana Sokolová a přes hostující obránkyni zakončila. 1:1. Další šance Petry Staňkové, Karolíny Horákové a Lucky Navrátilové likvidovala gólmanka hostů.

Devět minut před koncem utkání bylo o výsledku skoro rozhodnuto. Na hřiště se po více než roce vrátila Brigitka Rotroeklová, musím dodat, že i přes to, co si prožila neztratila chuť k fotbalu a maká jak čert. Právě Brigitka nahrála v poslední minutě Lucce Navrátilové na hranici velkého vápna a ta nekompromisně střelou k tyči upravila výsledek na 2:1.

Děvčatům patří především v druhém poločase velký dík, že zápas dokázaly otočit!! Stále to však není přesně to, co by jsme chtěli hrát do budoucna, bude to ještě hodně práce, ale věřím, že holky to zvládnou.

FK Kunštát – SK Huhtamaki Okříšky  2:1 (0:1)

Branky: Sokolová, Navrátilová - Nováková

Sestava: Hrušková, Paděrová (Havlová), Hubená (Dokoupilová), Staňková, Sokolová, Navrátilová, Rotroeklová P., Horáková, Braunšlegerová, Popelková (Vlachová), Blahová (Rotroeklová B.)

Počet návštěv: 270799
Posledních 30 dnů: 1085 | Posledních 7 dnů: 240 | Poslední den: 16