FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Herní soustředění A a B týmu v Chotěboři se vydařilo. Zimní příprava finišuje.

Herní soustředění A a B týmu v Chotěboři se vydařilo. Zimní příprava finišuje.

Od čtvrtku 23. února do neděle 26. února absolvovali fotbalisté FK Kunštát herní soustředění v Chotěboři. Krásném devítitisícovém městě v okrese Havlíčkův Brod. Kunštátští zde k tréninkovému procesu využili vynikající sportovní infrastrukturu, kterou sportoviště v Chotěboři nabízí.

Na fotbalisty našeho A týmu a juniorky čekaly třífázové tréninky. Hlavní část se odehrávala na skvěle připraveném umělém trávníku. Další tréninky byly kompenzačního a silového charakteru v tělocvičně. S chutí si všichni zahráli turnaj ve futsale nebo basketbalu.

Některým členům našeho kádru se bohužel v týdnu nevyhnula viróza a nebo jim soustředění neumožnily pracovní povinnosti. Celkově se zúčastnilo 27 hráčů a trenéři Vladan Horák, Vlastimil Šmerda. 

Soustředění zhodnotili Vladan Horák a Vlastimil Šmerda: "Zimní soustředění mají v Kunštátě tradici, proto jsme rádi, že jsme po dvouleté covidové odmlce mohli vyrazit do Chotěboře. Záměrně jsme termín směřovali na konec února. Jednak pro nás tímto končí takové období, kdy hráči budovali potřebnou herní a běžeckou kondici. Zárověň největší cíle soustředění pro nás ležely na hřišti s umělým trávníkem.

Zatím nemáme tolik možností se v zimním obodí připravovat na velkém hřišti. V soutěžích, které naše týmy hrají je ale častá příprava na rozměrově velkém hřišti nutností a ničím jiným to nahradit nelze. Tréninky byly zaměřeny na řešení přechodové a finální fáze ve středních a velkých průpravných hrách. Drilovali jsme útočné kombinace ze stran hřiště a chování hráčů v pokutovém území. Nechyběla modelová utkání. Golmani v čele s Ivem si poctivě plnili své specifické brankářské tréninky.

Stihli jsme i teoretickou přípravu. Na projektoru jsme si analyzovali naše individuální herní výkony i týmový a bavili se s klukama o tom, jak se chceme na jaře prezentovat.   

Od 13. ledna pozorujeme vývoj našich hráčů. Ti, kterým se vyhnuly v přípravě zranění a nemoci jsou na jaro kondičně a herně velmi dobře nachystaní. S těmito hráči budeme v nadcházejících březnových 14 dnech focusovat jejich formu a herní detaily, aby do mistráků vlétli co nejlépe. Máme zde některé hráče po zranění a nemoci, tam jejich přípravu budeme individualizovat, protože každý z nich bude ještě potřebovat malinko odlišné věci.

To nejdůležitější chceme zmínit na závěr. Fotbal je kolektivní sport a my jsme v Chotěboři cítili, jak se celá parta úžasně stmelila. Nikdo nestál bokem, všichni byli součástí našeho týmu. Musíme za přístup pochválit všechny naše hráče. Každý den kluci s chutí pracovali a každý do toho vložil spoustu pozitivní energie.

Poslední stránkou je finanční zajištění. V dnešní složité době není úplně samozřejmostí, aby fotbalové kluby vyrážely na zimní soustředění. Jedná se pro kluby o velkou finanční zátěž. Máme v našich řadách spoustu mladých hráčů, hodně studentů. Každý z kluků si ale velkou část soustředění v Chotěboři hradil sám. Nemalou částkou na pobyt a sportoviště přispěl pan František Tenora, za což mu moc děkujeme.  

Pobyt v Chotěboři se skvěle vydařil. Všichni hráči vytvořili perfektní sportovní úroveň. Věříme, že kluci budou za vynaložené úsilí v jarních mistrovských zápasech odměněni."

Galerie k aktualitě

Diskuze

Disqus
T.G.A. CTT Interiéry Město Kunštát NSA Jihomoravský kraj

Počet návštěv: 254095
Posledních 30 dnů: 2391 | Posledních 7 dnů: 656 | Poslední den: 90

© 2023 FK Kunštát | Všechna práva vyhrazena | frantisek.tenora@tiscali.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne