S Lipovcem vítězně

Podruhé v krátkém období jsme se utkali s Lipovcem. Po tom, co jsme v poháru toho soupeře jasně přehráli, nám bylo jasné, že nás čeká mnohem náročnější utkání. To se potvrdilo a nás čekala nelehká cesta ke třem bodům.

Úvod utkání se nám povedl. Prvních patnáct minut jsme byli hodně aktivní. Chtěli jsme dostat soupeře pod tlak. Oproti utkání s Hrušovany jsme chtěli do naší hry vložit více centrů ze stran. Z této herní situaci být nebezpeční uvnitř šestnáctky. Naší pohyblivostí a rychlou kombinací potrhat organizaci soupeřovi defenzivy.

Z úvodního tlaku jsme nic nevytěžili. Až ve 31. minutě jsme poprvé dokázali změnit rychle těžiště hry. Přehráli jsme míč do prava na nabíhajícího Filipa Adamce a ten přízemní křižnou střelou otevřel skóre. 1:0. Po vedoucím gólu jsme trochu lehkovážně přistoupili ke dvěma situacím na naší polovině. Z té druhé chybělo Lipovci půl metru ke vstřelení branky. Naši hráči pozdě reagovali na rychlou rozehrávku autového vhazování a po centru na zadní tyč zakončoval hostující záložník naštěstí pro nás mimo tyče.

Ve druhém poločase jsme chtěli být aktivní, při řešení jednotlivých herních situacích jsme chtěli přidat na fotbalovosti a prosadit se gólově. Několikrát se nám podařilo od zadu zrychlit a zjednodušit hru. V 59. minutě jsme sehráli asi nejhezčí akci zápasu. Akce začala už u Filipa Adamce na polovině hřiště. Ten si narážečkou vyměnil míč s Tondou Prečem, následovala kolmice na Martina Haničince a ten se tváří v tvář brankáři nemýlil. 2:0.

Po druhé brance jsme utkání dohrávali uvolněně. Měli jsme tam ještě několik slibně rozjetých akcí.

Při nich byli naši hráči v dobrém počtu a kvalitním náběhu, ale vždy jsme se přibrzdili sami pomalou kombinací. Hosté ještě v závěru několikrát zahrozili po výborně zahrávaných standardkách Vágnera.

Čisté konto si Ivo vzít nenechal.

Vítězství nad Lipovcem si všichni vážíme, protože víme, že body s tak houževnatým soupeřem se nedělají lehce. V naší hře jsem dnes viděl mnohem větší týmovost, soudržnost, vůli a ochotu si na hřišti vyhovět. Byli jsme dnes mnohem pohyblivější a koncentrovanější. Pomohl nám návrat Bočka, Adámka a Hrušky do sestavy. Čeká nás teď venkovní utkání v Líšni a pak derby s Boskovicemi.

Už v tréninkovém procesu uděláme maximum pro to, abychom v těchto atraktivních zápasech byli úspěšní.

FK Kunštát – Sokol Lipovec 2:0 (1:0)

Branky: 31. Adamec, 59. Haničinec

Sestava: Loukota I., Šafařík, Hruška, Skoček, Adamec (87.Loukota O.), Adámek (75. Chloupek), Preč, Haničinec, Blaha (70 Kuruc), Šmerda (80. Stehlík), Boček (85. Prudil).

Počet návštěv: 270733
Posledních 30 dnů: 1212 | Posledních 7 dnů: 252 | Poslední den: 18