Fantastický podzim A týmu pokračuje. V náročném utkání jsme zdolali Krumvíř.

Neděle 23.10.2022, 15:00 - 12. kolo Krajského přeboru mužů JMK

FK Kunštát - SK Krumvíř 2:0 (1:0)

Branky: 34. a 86. Bělehrádek

Sestava Kunštátu: Loukota (K) - Bezděk, Prokeš, Zeman R., Hanák, Sehnal, Zeman A. (63. Zlatníček), Macko (75. Janíček), Gracias (87. Boček), Novotný, Bělehrádek.

Komentář: V domácím utkání proti Krumvíři jsme se museli obejít bez několika hráčů kádru. Absentovali Štencl, Adámek, Baňa a Lick. Naopak po pětitýdenní rekonvalescenci po zranění potěšil návrat Martina Janíčka.

Fotbalisté Krumvíře se u nás představili jako kompaktní tým se silnou záložní řadou a nebezpečnými útočníky. A úvod zápasu patřil hostům, kteří zahrávali několik nebezpečných standartních situací. Kunštátští se dlouho nedokázali dostat do tempa a souvislejšího držení míče.

Ve 23. minutě mohli jít hosté do vedení. Po faulu našeho stopera Romana Zemana zahrával Dominik Jankůj pokutový kop. V minisouboji dvou kapitánů byl ale proti změně skóre Ivo Loukota. Kunštátský kapitán tygřím skokem prudkou střelu zlikvidoval. Ivo nejen tímto zákrokem potvrdil svoji neskutečnou podzimní formu a i podle statistik aktuálně nejlepšího brankáře krajského přeboru.

Ve druhé polovině prvního poločasu se iniciativy ujali kunštátští. Nejprve Lojza Zeman sklepával na Sehnala, který v dobré pozici mířil nad. Ve 34. minutě se Kunštát dostal do vedení. Tomáš Bělehrádek perfektně zapresoval a získal míč. Následnou střelou na přední tyč nedal brankáři šanci. 1:0. O pár minut později opět Tom Bělehrádek, po krátké kombinaci Zemana se Sehnalem, dostal míč do sprintu. Obešel dvojici obránců a chybělo jen pár centimetrů, aby se Kunštát radoval podruhé.

Úvodní dvacetiminutovka druhé půle patřila herně opět hostům. Hráči Krumvíře několikrát rychle zakombinovali středem hřiště a byly z toho nepříjemné situace před kunštátskou brankou.

Čas rychle utíkal, hosté ze svých příležitostí nic nevytěžili. A závěrečnou desetiminutovku režírovali domácí hráči. V 82. minutě z přímého kopu krásnou střelu namířil pouze do tyče kunštátský stoper Tomáš Prokeš. V 86. minutě už to byla radost gólová. Roman Zeman na vlastním vápně získal míč, v tandemu s Tomášem Bělehrádkem přesprintoval hřiště. Roman Zeman krásně předložil míč před prázdnou branku Tomovi Bělehrádkovi a ten dal pečeť na další cennou výhru. 2:0

Další z náročných zápasů, který jsme výsledkově zvládli. Všem našim hráčům velké ocenění. V pasážích hry, kdy se nám tolik herně nedařilo, hráči ukázali charakter a týmovou soudržnost. Bylo to o naší efektivitě, ale i o dvou individuálních výkonech, které vyčnívaly nad ostatní. Ivo Loukota drží neprůstřelnost neuvěřitelných 531 minut a vychytal 5 nulu v řadě! Tomáš Bělehrádek vstřelil na podzim už 9 gólů a střelecky nás táhne (pozn. ve statistikách má uvedeno pouze 8, proti Ratíškovicím mu v zápise mylně nebyl zapsán gól).

Fantastický podzim Kunštátu v krajském přeboru pokračuje. Držíme šňůru 7 utkání bez prohry (6 výher, 1 remíza). V tabulce nám patří průběžné 3. místo se 24 body a na vedoucí dvojici Líšeň B, Boskovice ztrácíme pouhé 2 body.

O prodloužení naší vynikající série zabojujeme i na hřišti Sparty Brno. 13. kolo KP odehrajeme netradičně už v pátek. Ve státní svátek utkání FC Sparta Brno - FK Kunštát začíná v 11:00.

Počet návštěv: 270733
Posledních 30 dnů: 1212 | Posledních 7 dnů: 252 | Poslední den: 18