A tým Kunštátu po sympatickém výkonu porazil Kuřim 4:1.

7. kolo KP mužů - neděle 18.9. 2022, 16:00

FK Kunštát – FC Kuřim 4:1 (2:0)

Branky: 28. Hanák, 40. Novotný, 76. Sehnal z pen., 81. Bělehrádek – 72. Svoboda

Sestava Kunštátu: Loukota (K) – Hanák (40. Zeman R.), Bělehrádek (86. Zlatníček), Zeman A. (70. Adámek), Gracias, Novotný (86. Baňa), Janíček, Macko, Bezděk, Sehnal, Štencl.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: „ V dalším domácím zápase jsme přivítali Kuřim. Ta ve všech pěti dosavadních kolech zvítězila. Pod trenérem Habancem hraje vyspělý a atraktivní fotbal. Její tým disponuje řadou individualit a má kvalitní výstavbu hry od zadu.

Na to vše jsme se s našimi hráči před utkáním připravovali. Zároveň bylo jasné, že nás k úspěchu dovede diametrálně odlišný výkon, než který jsme předvedli před týdnem v Rousínově.

Úvod zápasu patřil Kuřimi. My jsme se ale postupně zvedali. Chtěli jsme eliminovat postupný útok soupeře, což se nám slušně dařilo. Naši hráči se v průběhu prvního poločasu dostali do dobrého laufu. Hráli jsme s velkým zápalem a vyhrávali velké množství osobních soubojů.

Pokud nám postavení soupeře neumožňovalo hrát kolmo za obranu, chtěli jsme dostávat co nejčastěji míč do prostoru mezi záložní a obrannou řadu hostů a odsud rozvíjet naše útočné akce. Z těchto předfinálních prostorů jsme v prvním poločase vytěžili maximum. Nejdřív Mára Štencl odcentroval a Dalibor Hanák se z plného náběhu trefil hlavou přesně. 1:0.

Ve 40. minutě se opět Štencl obtočil okolo obránce a nachystal to Tomovi Novotnému, který se perfektní střelou po zemi nemýlil. 2:0.

Druhý poločas Kuřim sice častěji na míči. Nás ale držel vynikajícím výkonem Ivo v brance, který si bezpečně našel všechno, co letělo do pokutového území.

V 70. minutě mohl utkání rozhodnout Mára Štencl, který objel vyběhnutého brankáře, ale jeho střela jen těsně minula prázdnou bránu. V 72. minutě bylo drama na světe. Asi jediné zaváhání naší jinak kompaktní obrany potrestal hostující střelec Svoboda.

V 76. minutě byl faulován už uvnitř vápna Marek Štencl a Mára Sehnal proměnil pokutový kop. 3:1.

Definitivní výsledkovou podobu dal utkání Tom Bělehrádek, který si naběhnul na zpětnou přihrávku „asistenta dne“ Marka Štencla. 4:1.

Myslím si, že dnes to byl oboustranně výborný fotbal. Nám velmi dobře fungovaly všechny řady. Kompaktní a organizovaná obrana v čele s Ivem, který nás několikrát podržel. Naše záloha s útočníky v dobré součinnosti. Důležité body jsme získali díky skvěle vyřešené předfinální a finální fázi. Kluci to před vstřelenými góly sehráli výborně.

Další dva domácí zápasy hrajeme v domácím prostředí. V neděli proti Ratíškovicím a na státní svátek 28. s Ivančicemi. V obou utkáních jednoznačně budeme chtít na cennou výhru nad Kuřimí bodově navázat.„