Krajský přebor: A tým na body v Rousínově nedosáhl.

Výsledek utkání 6. kola krajského přeboru mužů mezi Rousínovem a Kunštátem se zároveň započítával do 2. kolo krajského poháru. Postup do dalšího kola poháru tedy vybojoval Rousínov.

6. kolo KP - neděle 11.9.2022, 16:30

TJ Tatran Rousínov - FK Kunštát 3:1 (2:1)

Branky: 7. z pen. a 23. Obruča, 62. Líznar - 33. Štencl

Sestava Kunštátu: Loukota (K) - Hanák, Bělehrádek, Zeman A., Gracias, Zlatníček (46. Zeman R.), Novotný (70. Baňa), Janíček (70. Lick), Macko (88. Stejskal), Sehnal, Štencl.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: "Vstup do utkání pro nás nebyl šťastný. Už v 7. minutě po osobním souboji rameno na rameno Dalibora Hanáka a domácího hráče se na nás kopala přísná penalta. Ivo pokutový kop výborně vystihl, ale vyražený míč jsme nedokázali dohrát a dobíhající soupeř ho pohotově uklidil. 1:0.

V prvním poločase jsme mezi šestnáctkami byli kombinačně lepší. V 15. minutě připravil Macko a Bělehrádek centr pro Štencla, který vyrovnal na 1:1, gól ale nebyl uznám pro předchozí faul našeho útočníka.

Ve 23. minutě odskočil Rousínov o dvě branky, po centru ze strany jsme dobře nenabrali uvnitř pokutové území nabíhající hráče a domácí útočník měl spoustu času přesně zamířít. 2:0.

I po druhé inkasované brance jsme se pokoušeli o snížení, které přišlo ve 33. minutě. Marek Sehnal odcentroval a Marek Štencl se hlavou nemýlil. 2:1. Byly tam i střely Toma Novotného a Davida Macka. V obou případech mělo zakončení našich hráčů gólové parametry. Střelu Macka vytáhnul na poslední chvíli dobíhající obránce a pokus Toma Novotného reflexivně vykopnul brankář.

Do druhého poločasu jsme udělali změnu rozestavení a doufali, že se nám podaří podobný obrat jako v Mutěnicích. Bohužel se nám soupeře pod tlak dostat nepodařilo. Měli jsme tam ještě šanci Toma Bělehrádka, ale zakončoval už pod tlakem. I další střely zůstaly nevyužity.

Zato domácí přidali v 62. minutě gól na 3:1. Trošku mě mrzí, ta poslední půlhodina. Myslím si, že se s výsledkem dalo ještě něco udělat. Bohužel naši hráči v zakládání postupného útoku nevybírali do organizovaného bloku Rousínova dobrá řešení. A domácí chodili do nebezpečných brejků. Minimálně 2x nás zachránil Ivo v brance.

Rousínov vyhrál zaslouženě. Rozhodla efektivita v pokutových územích. Při bránění klíčových herních situací uvnitř pokutového území jsme udělali chyby při nabírání a obsazování soupeře. My jsme naše šance nezužitkovali, domácí Rousínov ano."

Hodnocení utkání očima domácích a fotogalerii můžete shlédnout i na webu TJ Tatran Rousínov zde: https://tatranrousinov.cz/fotbal/blog/2022/09/12/tatran-doma-za-3-body-navic-vybojoval-postup-v-poharu/

Počet návštěv: 270799
Posledních 30 dnů: 1085 | Posledních 7 dnů: 240 | Poslední den: 16