FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

A tým zaslouženě vyhrál derby, Boskovice jsme porazili 3:0.

A tým zaslouženě vyhrál derby, Boskovice jsme porazili 3:0.

5. kolo KP mužů, neděle 4.9.2022, 16:30

FK Kunštát - FC Boskovice 3:0 (2:0)

Branky: 24. a 29. Novotný, 81. Macko

Sestava Kunštátu: Loukota (K) - Hanák, Bělehrádek (81. Zlatníček), Zeman A. (69. Adámek), Gracias, Novotný, Janíček, Macko, Bezděk, Sehnal, Štencl (77. Lick).

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: " Pro náš tým dnes velmi důležitý výsledek. Po sérii úvodních zápasů v krajském přeboru, kdy jsme sice předváděli velmi dobrý fotbal, ale bez vítězství... Výhra nad Boskovicemi tedy přišla v pravý čas a zakončili jsme takový úvodní blok soutěže. Pro naše hráče důležitý odrazový můstek a získání herní sebedůvěry, která bude v následujících náročných týdnech potřeba. 

V samotném zápasu jsme si uvědomovali silné stránky Boskovic a chtěli je eliminovat. Naši hráči byli správně nastavení a namotivovaní. Těžiště hry Boskovic jsme celý zápas drželi tam, kde jsme chtěli. V prostorech, kde pro nás hosté nebyli tolik nebezpeční. Kluci si v defenzivě výborně plnili i některé speciální úkoly, které se týkali zesíleného bránění a rozehrávky hostujících hráčů. Samozřejmě některé útoky Boskovic byly nebezpečné, tam jsme si ale tradičně pomohli Ivem v brance, který to vše skvěle jistil. 

Před zápasem jsme museli řešit absenci vykartovaného Romana Zemana. V tomto složení obrany, kdy se Martin Janíček vrátil v podstatě "na své" na stopera a Dalibor Hanák na beku, jsme nastoupili po delší době. Musím říct, že obranná čtverka Bezděk-Janíček-Gracias-Hanák ještě v kombinaci s defenzivním Markem Sehnalem to zahrála neskutečně kompaktně. Snad si nevybavuju, že bychom prohráli nějaký osobní souboj. Kluci čistě odebrali velké množství míčů, které potom rychle a konstruktivně rozehrávali. 

Naše útočná fáze měla výborné tempo a drajv. David Macko, Lojza Zeman údávali parádními přihrávkami naší hře rytmus a bohatě zásobovali útočné trio Bělehrádek, Štencl, Novotný. Od Marka Štencla samozřejmě čekáme góly. Je ale potřeba vidět i tu Markovu práci ve vyhraných osobních soubojích, které předcházely vstřeleným brankám. Celkově to ale v neděli Markovi a našim Tomášům Bělehrádkovi a Novotnému lepilo. Bylo jich plné hřiště a boskovičtí obránci s nimi měli velké problémy. 

Výhodu naší ofenzivi vidím ve variabilitě. Všichni hráči jsou góloví a soupeři je těžko čtou. Tentokrát to na sebe střelecky vzal Tomáš Novotný. Kdo hrál někdy fotbal, tak musel vidět, že způsoby kterými Tom své akce realizoval byly z "Vysoké školy fotbalu"... Pro takové momenty děláme fotbal...   

Druhý poločas se Boskovice snažily o vstřelení kontaktního gólu, to se nestalo. Naopak na druhé straně pečetil výhru a svůj povedený výkon David Macko.  

Obrovsky nás těší, jakým způsobem se naše hra od úvodního zápasu na Svratce Brno rozvinula. Vidíme progres v týmové i individuální taktice, hráči jdou v tomto směru neskutečně nahoru. Získané zkušenosti z úvodních těžkých zápasů jsme proti Boskovicím maximálně zužitkovali a to jak v defenzivních činnostech, tak útočné fázi. 

Ale chceme být nároční, pořád vidíme na naší hře nedostatky. I v zápase s Boskovicemi tam byly. S klukama se o tom bavíme, oni to vstřebávají a máme zase týden na to, aby to v Rousínově bylo lepší. 

V závěru bych ještě chtěl zmínit dvě věci. Ta první se týká náhradníků. Především trojice Matěj Zlatníček, Matyáš Lick a Dominik Baňa se zatím za A tým nedostala na hřiště v takové minutáži, jakou by zasloužila. Kluci to zdravé konkurenční prostředí ale uchopili výborně. V tréninkovém procesu na sobě tvrdě pracují a pravidelně nastupují za juniorku v 1.B třídě. Zde získávají skvělou herní praxi. Tak trochu jdou ve stopách Toma Novotného. I on se po přechodu z dorostu do mužů půl roku vyhrál v našem B mužstvu, než se napevno usadil v základní sestavě áčka. Situace může být pro Matěje, Matyáše a Dominika z tohoto pohledu náročná. My ale víme a vidíme jakou kvalitu v nich máme. Jejich čas přijde.

Na závěr chci poděkovat za skvělou podporu našim fanouškům. Na první domácí zápas přišlo na Bystrc 300 diváků, na Boskovice to bylo 400 platících. Kluci na hřišti povzbuzování velmi vnímají a žene je to k lepším výkonům." 

Sestřih nejzajímavějších momentů zápasu
https://www.youtube.com/watch?v=FAS00gkDVg0&t=9s

T.G.A. CTT Interiéry Město Kunštát NSA Jihomoravský kraj

Počet návštěv: 265790
Posledních 30 dnů: 1818 | Posledních 7 dnů: 394 | Poslední den: 61

© 2023 FK Kunštát | Všechna práva vyhrazena | frantisek.tenora@tiscali.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne