A tým v Mutěnicích otáčel skóre a sahal po 3 bodech, nakonec veze jeden.

neděle 28.8. 2022, 17:00, 4. kolo Krajského přeboru mužů

FK Mutěnice - FK Kunštát 3:3 (0:0)

Branky: 57. a 92. Lamáček, 59. Holešinský - 65. Štencl, 70. Sehnal, 88. Bělehrádek

ČK: 92. po 2. ŽK Roman Zeman

Sestava Kunštátu: Loukota (K) - Bezděk, Gracias, Zeman R., Janíček, Sehnal, Zeman A. (57. Hanák),  Novotný T. (81. Lick), Bělehrádek (90. Zlatníček), Macko, Štencl (90. Baňa).

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: "Byli jsme na Mutěnice dobře připravení. Celý první poločas to z naší strany byl kvalitní a organizovaný výkon dozadu. Mutěnice byly nebezpečné z pravé strany, kde měli velmi šikovné a rychlé křídlo, které jsme ale dokázali eliminovat.

V útočné fázi jsme si vytvořili 5-6 výborných situací, kdybychom proměnili ty nejvyloženější, do kabin jsme v poločase mohli odcházet s vícebrankovým vedením. Bohužel v těch nejlepších situacích Tom Bělehrádek nastřelil břevno, šance Marka Štencla, Toma Novotného nebo Davida Macka zůstali nevyužity.

I do druhého poločasu jsme chtěli mít dobrý aktivní nástup a k tomu jsme se v kabině burcovali. Bohužel přišla ledová sprcha. Po hodině hry domácí uděřili hned dvakrát. Po našich chybách v rozehrávce se Mutěnice ujaly vedení 2:0.

Určitě jsme všichni cítili, že se s utkáním dá ještě něco udělat. Změnili jsme rozestavení, Graciase jsme vysunuli na hrot. Tom Gracias přiinesl nahoru kvalitu do mezihry, ukázal i tah na branku a pomohl nám domácí dostat pod tlak.

Hráli jsme hodně na riziko, Mutěnice hrozily z brejků. My jsme ale celý zápas během 23. minut až neskutečným způsobem výsledkově otočili. Po brankách Štencla, Sehnala a Bělehrádka. 2:3.

Bohužel ani takový obrat na premiérové tři body nestačil. Takticky jsme nezvládli poslední minutu hry. Místo toho abychom zápas dohráli na rohovém praporku, přišlo několik našich chyb v situační organizaci hry. Domácí dostali míč do našeho vápna a po nastřelení Romana Zemana odpískal hlavní rozhodčí pokutový kop. Roman Zeman navíc uviděl 2. žlutou a červenou kartu.

Hlavní rozhodčí to měl asi složité, protože samotná situace je těžko rozpoznatelná i z videa. Ve špatné kvalitě videa a při postavení Romana Zemana je těžké to identifikovat. Nicméně Roman se hají tím, že v tento moment rukou nezahrál a míč nasměroval do rohu bradou. Už vůbec se nejednalo o úmyslnou hru rukou, jak rozhodčí tuto situaci do zápisu popsal.

Domácí penaltu proměnili a zrodila se konečná remíza 3:3.

I zápas v Mutěnicích ukázal naši fotbalovou kvalitu a herní způsobilost. Bohužel zatím našim hráčům chybí větší zkušenost a taktická vyspělost. To se odráží na proměňování gólových šancí. Na Svratce a v Mutěnicích jsme ztratili 3 body inkasovanou brankou v poslední minutě hry. Sebedůvěra nás ale neopouští, kluci na odstranění nedostatků pracují. Na některých hráčích je za tři zápasy vidět z pohledu taktického chování velký progres. Věříme, že zkušenosti z úvodních kol v nejbližších kolech zúročíme."

Počet návštěv: 270747
Posledních 30 dnů: 1201 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 14