A tým: na úvod velmi slibný výkon v KP, bohužel s hořkou tečkou.

Sobota 13.8. 2. kolo krajského přeboru mužů, 10:30, hráno na Svratce Brno

FC Svratka Brno - FK Kunštát 2:1 (0:1)

Branky: 59. Ondřej Šedivý, 89. David Řezník - 31. Tomáš Novotný

Sestava Kunštátu: Loukota (K) - Bělehrádek (73. Lick), Zeman A. (71. Zlatníček), Gracias, Štencl (63. Adámek), Novotný, Janíček (63. Hanák), Macko, Bezděk, Zeman R., Sehnal.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: "Myslím si, že těžko jsme mohli odehrát premiérový poločas v krajském přeboru lépe. I když pro nás úvodní zápas byl takovou velkou neznámou, připravovali jsme se především na způsob naší hry. Velmi mě potěšilo, že to kluci na hřišti ve všech ohledech splnili. Při troše štěstí jsme mohli už do poločasu vést na Svratce o dvě branky.

V první pětačtyřicetiminutovce jsme výborně kombinovali středem hřiště a odsud spouštěli naše útočné akce. Nejčastěji kolmými přihrávkami za obranu nebo do mezi prostor jsme se dostávali do rychlosti, do tahu. Zpětně nás všechny mrzí, že tam po těchto situacích něco nepadlo. V 31. minutě nás krásnou střelou na zadní tyč poslal do vedení Tom Novotný. 0:1.

Taktéž Svratka Brno ukázala své kvality i to, že v jejím dresu hrají velmi zkušení fotbalisté. V momentu, kdy se domácí dostali kombinací do prostorů před naši obranu, několikrát jsme se v naší obranné třetině zapotili. Domácí byli hodně nebezpeční i ze standartních situací, což se v další průběhu zápasu potvrdilo.

Začátek druhého poločasu jsme chtěli rozjet bez inkasovaného gólu a odvážně jít za tím druhým. To se nám v úvodní patnáctiminutovce mohlo vyplnit. Bohužel Mára Štencl dvakrát a Tom Bělehrádek slibně rozjeté brejky gólově nedohráli.

Svratka se vrátila do zápasu v 59. minutě, kdy nenápadná akce a následná střela skončila až za zády Iva. 1:1.

Trošku mě mrzí závěrečná půlhodina. Ve velkém vedru síly rychle ubývaly a kvalita naší hry šla bohužel dolů. Už nebyla taková mezihra, hodně jsme ztráceli míče. Domácí se ze standardních situací dostávali do mírného tlaku.

Bohužel v poslední minutě, kdy už jsme všichni viděli alespoň bod ze hřiště soupeře, přišla pro nás hodně studená sprcha. Domácí hráč měl na malém vápnu po rohovém kopu čas prudký míč usměrnit hlavou do branky. 2:1. Pro nás nejhorší možný scénář, protože už nebyl čas na obdržený gól reagovat.

Premiérový zápas v krajském přeboru po 19 letech nám výsledkově hodně zhořkl. Co se týká herního pojetí, předvedli jsme velmi sympatický a slibný výkon, na kterém musíme stavět do budoucna. Někteří naši hráči předvedli nadstandartní individuální výkony.

První zápas nám poskytl cenné informace. Ve vyšší soutěži budou o úspěchu i neúspěchu rozhodovat mnohem větší detaily. Všechny týmy se v KP budou chtít prezentovat a prosadit herně, fotbalově. V tom vidím největší přínos i pro nás, protože co se týká fotbalových kvalit, myslím si, že jako tým budeme mít této soutěži hodně co nabídnout.