Blanenský deník: Kunštát chce doma uštvat soupeře. Využijeme nováčkovský elán, plánuje Horák.

Devatenáct let čekali příznivci fotbalového Kunštátu, než se jejich oblíbený klub opět představí v krajském přeboru. V polovině srpna se konečně dočkají, i proto už svěřenci Vladana Horáka pilně makají před novou sezonou. „Na hráčích je vidět obrovská chuť a motivace, i účast na trénincích je téměř stoprocentní. Všechno se to odvíjí právě od postupu do nejvyšší krajské soutěže,“ lebedí si Horák.

Ofenzivně laděný klub klub si postup vysloužil především skvělým jarem, ve kterém stáhl devítibodovou ztrátu na čelo tabulky. I tak ale Horák tuší, že přechod do vyšší soutěže nebude jednoduchý. „Co jsem stihl nastudovat ze skautingu krajského přeboru, tak ta soutěž je mnohem rychlejší a na hráče budou větší nároky na přepínání mezi ofenzivou a defenzivou. To je pro mě prvek, na který se chceme v přípravě zaměřit,“ objasňuje. Zápasový program letní přípravy Kunštátu měl obsahovat čtyři utkání. Jenže hned to první proti Svitavám se z kuriózního důvodu neuskutečnilo. „Soupeř měl technické problémy s autobusem a nedokázal zajistit náhradní dopravu. Takže jsme místo toho měli modelové utkání mezi A týmem a juniorkou,“ nastiňuje Horák.

V úterý se pak Kunštát v přípravném zápase utkal s třetiligovým Blanskem. Přestože to pro něj bylo první utkání po měsíci a půl, držel se silnějším soupeřem krok a prohrál až gólem z devětaosmdesáté minuty. „Když vezmu v potaz kvalitu soupeře, tak to pro nás bylo velmi náročné utkání. Ale právě proto jsem s Blanskem hodlal hrát, chci mít v přípravě těžké zápasy, které nás zocelí,“ líčí kunštátský kouč. Kromě nadstandardní píle svých svěřenců může být Horák spokojený i s tím, že se klubu stoprocentně podařilo udržet kádr pohromadě. Vše přitom mohlo být jinak. „Kdybychom nepostoupili, tak jsme tu měli nabídky na tři čtyři hráče. Takhle jsme ale potěšení, mužstvo i jednotlivce jsme si dlouhodobě na postup připravovali. Máme strategii, že kostrou týmu budou nadále naši současní hráči,“ popisuje. S postupem do vyšší soutěže se však zvyšují i nároky, proto vedení klubu hodlá mužstvo posílit. „Chceme tým zdravě okysličit, míří k nám dva až tři mladí talentovaní hráči. Nechci zatím ale jmenovat, jejich přestupy nejsou registračně dokončené. Jsou to ale kluci, kteří mají potenciál se u nás rozvíjet. Pak ještě jednáme s jedním zkušeným hráčem, ale u něj se ještě uvidí, jak to dopadne,“ naznačuje Horák. Nový ročník zahájí Kunštát druhý srpnový víkend na hřišti Svratky Brno. V soutěži se setká i s dvěma týmy z Blanenska – Boskovicemi a Ráječkem. „Nebude to asi nějak vyhrocené, protože spolu máme dobré, přátelské vztahy. Na druhou stranu se ale těším na diváckou atmosféru, určitě to budou zápasy s přidanou hodnotou,“ sděluje trenér.

V nadcházející sezoně chce Kunštát spoléhat na nováčkovský elán. Zároveň však má i jiné zbraně. „Na domácím hřišti umíme na soupeře vyvinout fotbalový tlak, tím si hodláme pomáhat. Hráčům ale neustále opakuju, že si budou muset zvyknout na spoustu nových věcí, některé z nich budou i nekomfortní,“ podotýká Horák. Ještě před ligovými souboji odehrají svěřenci Vladana Horáka první kolo krajského poháru. Jejich soupeř vzejde ze souboje Cetkovic a Rájce-Jestřebí. „Tím, že jsme v kraji a pohár hrát musíme, tak si tu povinnost chceme splnit. Ale jako nováček v krajském přeboru se budeme maximálně soustředit na ligu. Takže pokud v poháru postoupíme, tak budeme rádi, ale není to priorita,“ vysvětluje kunštátský lidovod.

Kromě neočekávaného postupu zaujal v minulé sezoně pětatřicetiletý kouč i tím, že se sám objevil na hřišti při některých zápasech kunštátského béčka i céčka. Na něco podobného se chystá i letos. „Necítím se úplně starý, že bych musel být už jen na střídačce. Takže už taky dělám něco proto, abych našim rezervním týmům na hřišti pomohl,“ usmívá se Horák.

Zdroj: Blanenský deník, autor: Jakub Tručka, Brněnský deník Rovnost.

Posledních 30 dnů: 1227 | Posledních 7 dnů: 251 | Poslední den: 6