Hodnocení vítězného utkání A týmu v Dobšicích a B týmu v Letovicích.

A tým: sobota 2.4., 15:30, 16. kolo

Sokol Dobšice - FK Kunštát 0:3 (0:1)

Branky: 2. a 58. Novotný, 69. Adámek

Sestava: Loukota (K) - Hanák, Adámek (73. Dvořáček R.), Bělehrádek (78. Konečný), Zeman A., Gracias, Novotný, Janíček, Bezděk, Zeman R., Sehnal.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: "V Dobšicích jsme se museli obejít bez jednoho z tahounů naší hry dopředu Davida Macka, který onemocněl. Měli jsme výborný vstup do utkání. Marek Sehnal si prohodil míč mezi dvě obránci a po úniku krásně přihrával na Toma Novotného, který dobře zavíral prostor na zadní tyčce. 0:1. Naše aktivní hra trvala dalších patnáct minut. Měli jsme tam dobré akce. Samostatný únik po krásné přihrávce Lojzi Zemana neproměnil Tom Bělehrádek.

Od 20. minuty do poločasu přišla pasáž, která se nám herně úplně nepovedla. Soupeř hrál jednoduše nahoru, zahrával hodně rohů. My nezískali některé důležité míče v osobních soubojích. Nakonec jsme tyto nepříjemné situace ale ustáli.

Druhý poločas se obraz naší hry výrazně zvednul díky souvislejšímu držení míče. Domácí jsme drželi daleko od naší branky. Navíc v 58. minutě utekl Tom Bělehrádek a přihrávkou pod sebe vybídnul opět Toma Novotného ke krásné druhé brance. 0:2. O deset minut později bylo definitivně rozhodnuto. Lojza Zeman rozehrál chytře standardní situaci na Tomáše Adámka a ten pohotově z otočky dával na 0:3.

Tom Novotný ještě odmítnul po příhrávce Toma Bělehrádka zkompletovat hattrick, když ze 6 metrů svojí slabší pravou minul. Domácí útočník ještě v poslední minutě mohl snížit, jeho střela z boku se ale mezi tyče nevlezla.

Vítězství na hřišti Dobšic je pro nás velmi důležité. Potvrdili jsme výborný vstup do jarní části. Všechny tři jarní zápasy jsme uhráli vysokou týmovou, součinnostní i individuální kvalitou. Náš tým je od začátku sezóny v nejlepším možném rozpoložení. Všichni kluci hrají s velkou chutí a ctižádostí. Díky skvělému přístupu všech našich hráčů si tuto neděli zahrajeme o první místo v průběžné tabulce proti Zastávce. Čeká nás výborný a zkušený soupeř."

B tým: sobota 2.4., 15:30, 16. kolo

AFK Letovice - FK Kunštát 1:5 (1:2)

Branky: 9. Zámek, 34. a 50 Stejskal, 56. a 82. Boček

Sestava: Kopecký - Stejskal (56. Horák O.), Videman, Dvořáček S., Nečas, Blažek, Zámek, Boček, Bednář D., Horák Vls., Staněk.

Hodnocení utkání trenérem Vítězslavem Bočkem: "Těší nás, že jsme utkání v Letovicích zvládli. Prakticky celých 90. minut jsme kontrolovali hru. Byli jsme střelecky produktivní, dali góly po pěkných akcích."