FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Rozhovor s Františkem Tenorem

Rozhovor s Františkem Tenorem

Uvnitř rozhovor s předsedou FK Kunštát Františkem Tenorou. Kunštátský fotbal slaví významné jubileum. Tamní klub byl založen v roce 1934, tedy před 80 lety. Oslavy jsou naplánovány na sobotu 28. června. Je připraven bohatý program: dopoledne se odehraje turnaj mládeže, odpoledne se představí domácí áčko, účastník I.A třídy, které se střetne s výběrem OFS Blansko (David Bednář, Lukáš Martínek a spol.) a poté také kunštátské legendy proti Výběru hvězd (známí fotbalisté a herci).

A takhle to začalo... "Sportovní klub SK Kunštát byl založen v roce 1934 skupinou mladých fotbalových nadšenců. Bylo to 94 let od vyhlášení prvních pravidel fotbalového sportu a 43 let od počátků českého a moravského fotbalu. Počáteční zápasy se hrávaly v místech „Pod Sochou“ v Rudce (socha prezidenta T. G. Masaryka, v roce 1928 slavnostně odhalená v areálu u pískovcové jeskyně), vedle současného objektu penzionu. Tehdejší klubové barvy byly červená a modrá." popisují založení oddílu klubové stránky FK Kunštát - celou historii si můžete přečíst ZDE.

V poslední desetiletce hrál Kunštát I.A a I.B třídu. Aktuálně působí v I.A, v níž letos obsadil druhé místo za MS Brno. Zajímavostí je, že jako jediný mužský celek v krajských soutěžích neztratil ani bod v domácím prostředí. 

Odpovídá předseda klubu František Tenora

Jaký průběh budou mít oslavy 80let fotbalu v Kunštátu?

Program bude následující:
od 9:00 - 12:30 turnaj mládeže
12:30 - 13:30 doprovodný program - vystoupení kynologického klubu, předání pohárů a ocenění ml. a st. přípravky - přeborníci OFS
13:30- 15:00 utkání Kunštát - výběr OFS Blansko
15:00 - 16:00 doprovodný program - předání čestných uznání a  pamětních listů, taneční vystoupení
16:00 - 18:00 Výběr hvězd - Kunštátské legendy
18:00 -  ....... volná zábava, autogramiáda

Vydáváte k výročí almanach kunštátského fotbalu?

V roce 2009 vydal Kunštát knihu Sportovní střípky 1898-2009 kde byla velice obsáhlá část, která byla věnována fotbalu jako hlavnímu kunštátskému sportu. Tato knížka je nadále v prodeji, takže my vytiskneme pouze obsáhlejší program, kde navážeme na tuto publikaci.

Kolik má FK Kunštát aktuálně členů?

V současné době máme 150 aktivních členů registrovaných ve FAČR.

Kdo z kunštátských odchovanců to dotáhl ve fotbale nejdál?

V minulosti to byl Rudolf Tandler, který byl obávaným střelcem a se Zbrojovkou Brno se stal v sezoně 1978 mistrem ČSSR v dorostenecké kategorii, později hrál za Prostějov (trenér Karel Brückner ) a následně dlouhá léta v II. lize za Bohumín. Našim odchovancem je také Honza Doležel, který několikrát nakoukl do reprezentace ČSR do 17let. V Kunštátě dlouhá léta působil skvělý člověk a kamarád Miroslav Uvízl, bývalý hráč Zbrojovky a Sparty Praha spolu s bývalým hráčem Královopolské strojírny Ing. Milanem Klímou.

Pokud se dá určit, jaký rok byl nejslavnější v historii kunštátské kopané?

Přelomem pro Kunštát se stal rok 1981, kdy se tým pod vedením trenéra a mažera Jana Koďouska poprvé  probojoval do krajských soutěží a zde působí bez přestávky dodnes. V sezonách 1997/1998  a 1999/2000-2003 hrál náš tým župní přebor.

Ke sportovním úspěchům patří i zázemí .Kunštát má od roku 2004 nové kabiny a od loňského roku novou zastřešenou  tribunu ,která se svým řešením zcela vymyká obvyklým stavbám tohoto určení.Kunštátský areál s výhledem na okolní lesy a zámek patří jistě k nejhezčím v kraji.

Diskuze

Disqus

Najdete nás na Facebooku

T.G.A. CTT Interiéry Město Kunštát Nejsport.cz Světluška

Počet návštěv: 223952
Posledních 30 dnů: 1818 | Posledních 7 dnů: 372 | Poslední den: 135

© 2021 FK Kunštát | Všechna práva vyhrazena | frantisek.tenora@tiscali.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne