Marek Štencl vyhlášen fotbalistou roku 2021 okresu Blansko

V pátek, 4. února byla v kulturním domě v Šošůvce vyhlášena anketa Fotbalista roku 2021 okresu Blansko. Jednalo se již o v pořadí 18. řočník, kterou pořádá Okresní fotbalový svaz Blansko. V loňském roce se anketa vzhledem k pandemické situaci bohužel neuskutečnila.

V mužské kategorii nově nebyla vyhlášena „Jedenáctka roku,“ jak tomu bývalo doposud, ale šestice hráčů hrajících v okresních soutěžích a šestice hráčů startujících v krajských a vyšších soutěžích. V mládežnických kategoriích byli vyhlášeni vždy tři hráči. Ocenění fotbalisté byli vyhlášeni bez určení pořadí. Dále byli oceněni rozhodčí, trenér a do pomyslné „Síně slávy“ byli uvedeny dvě fotbalové osobnosti. Celý večer moderoval Petr Švancara, kterého doprovázelo hudební těleso „Šošůvská schola“ pod vedením Elišky Prokopové.

Absolutním vítězem ankety s nejvíce hlasy všech klubů okresu Blansku se stal Marek Štencl. V historii ankety Fotbalisty roku okresu Blansko se jedná o vůbec prvního hráče FK Kunštát v mužské kategorii, který tuto cenu získal. Pro Marka a celý kunštatský fotbal je to významné ocenění naší dosavadní "práce". Velmi si vážíme podpory okresních klubů, které se do této ankety zapojily. Dalším hráčem FK Kunštát, který byl na galavečeru oceněn je Vítězslav Boček. Víťa byl zvolen kluby mezi TOP 6 fotbalisty hrající okresní soutěže.

Významných ocenění dosáhli opět i fotbalisté Žijeme Hrou, jenž měl svého zástupce v každé mládežnické kategorii. V kategorii přípravek, žáků a dorostu se vyhlašovali vždy 3 hráči bez určení pořadí. Vyznamenáni tak byli Jakub Křivánek (přípravky), Vladislav Němec (žáci), Dominik Baňa (dorost).

Kompletní pořadí jednotlivých kategorií:

Kategorie krajské a vyšší soutěže - TOP 6
Marek Štencl (FK Kunštát) - absolutní vítěz
Jiří Fadrný (FC Boskovice)
Jan Novák (FC Boskovice)
Štěpán Alexa (FK Blansko)
Tomáš Jarůšek (TJ Vilémovice)
Keprt Daniel (SK Sokol Lipovec)

Kategorie okresní soutěže - TOP 6
Vítězslav Boček (FK Kunštát)
Jiří Vorlický ml. (TJ Sokol Bořitov)
Martin Haničinec (TJ Sokol Drnovice)
Petr Grómský (TJ Sokol Rudice)
Miloš Vrzal (FC Olešnice)
Marek Niessner (AFK Letovice)

Kategorie hráč přípravky:
Jakub Křivánek (Žijeme Hrou), Lukáš Sehnal (FC Boskovice), Petr Valášek (RDR Akademie)

Kategorie hráč žáků:
Vladislav Němec (Žijeme Hrou), Lukáš Staněk (FC Boskovice), Michal Skoták (TJ Vavřinec)

Kategorie dorostenec roku:
Dominik Baňa (Žijeme Hrou), Jakub Ťoupek (RDR Akademie), Vít Šebela (SK Jedovnice)

Kategorie trenér roku:
Jan Havlíček (FC Boskovice)

Kategorie rozhodčí roku:
Jakub Machorek

Kategorie osobonost roku:
Jaroslav Stloukal
Antonín Šmerda

Všem oceněným gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci fotbalu nejen v našem regionu.
Foto: Jan Křivánek

Galerie k aktualitě