FK Kunštát a Žijeme Hrou v roce 2020

Na fotbalový rok 2020 nebudeme vzpomínat v nejlepším. Stejně jako náš běžný život, i ten sportovní negativně ovlivnila koronavirová pandemie. V březnu byly všechny mistrovské soutěže nejdříve přerušeny, nakonec ukončeny a všechny sportovní výsledky anulovány. To mohlo nejvíce mrzet A tým mužů FK Kunštát. 1.A třídu vedl suverénním způsobem a měl nakročeno do krajského přeboru. Začátkem srpna se fotbalová sezóna 2020/2021 rozběhla nanovo. Bohužel z důvodu zhoršující se situace v ČR byly soutěže opět předčasně 11. října ukončeny.

A jak se kunštátským fotbalistům na podzim dařilo?  A týmu mužů se výsledkově nevydařil vstup do soutěže. S přibývajícími zápasy se mužstvo rozehrálo, herně i výsledkově se dařilo. Po deseti odehraných utkáních patří Kunštátu v 1.A třídě 4. místo se ziskem 20 bodů. Současný kádr má velkou perspektivu. Pokud situace na jaře umožní soutěž dohrát, budou se kunštátští pokoušet atakovat příčky nejvyšší.

B tým mužů působí v okresním přeboru. V deseti odehraných utkáních posbírala naše juniorka 14 bodů. I zde je předpoklad a ambice, posunout se na jaře herně i výsledkově výš. Historickou novinkou je založení C týmu FK Kunštát. Fungování našeho třetího dospělého mužstva je pro nás milým překvapením. Do utkání se zapojili někteří bývalí hráči. Ti byli doplněni mladými dorostenci. Předvedená hra i podzimní výsledky C týmu nás potěšily.

Naprosto fantastického výsledku dosáhli na podzim starší dorostenci Žijeme Hrou. V jedenácti odehraných kolech naši hráči do devatenácti let získali 29 bodů. V konkurenci šestnácti fotbalových klubů z velkých měst celé jižní Moravy ani jednou neprohráli. Vyrostla nám zde nová generace vynikajících fotbalistů. Je potřeba zmínit, že je to výsledek desetileté práce okolo hráčů narozených v roce 2002 a 2003. Právě s těmito ročníky odstartoval projekt Žijeme Hrou. Jak se zpětně ukazuje, byla to správně zvolená strategie a uchopení mládežnického fotbalu v našem regionu. Klukům ze staršího dorostu přejeme, aby se na jaře hrálo a pokusili se krajský přebor vyhrát. Fotbalově na to jednoznačně mají. Potěšil i mladší dorost. U fotbalistů do 17 let se podařilo poskládat kvalitní tým, který má do budoucna velký potenciál.

I naše mladší kategorie se v podzimních měsících činily. Tým starších žáků Žijeme Hrou působil  sympaticky v krajském poháru. Cesta pohárem skončila proti Blansku. V atraktivním utkání naši sice prohráli, získali ale velmi cenné zkušenosti pro svůj další růst. V kategorii našich starších žáků hraje spoustu děvčat. Holky jsou nedílnou součástí tohoto týmu a jsme na ně patřičně hrdí. Čtrnáctiletá Edita Setničková z Drnovic je dokonce v reprezentačním výběru České Republiky. Na podzim se zúčastnila fotbalového kempu české repre v Nymburku. Je to obrovský úspěch pro Editku i Žijeme Hrou.

Mladší žáci narození v roce 2008 a 2009 patří v 1.A třídě k nejlepším týmům. Spoustu hráčů ze Žijeme Hrou reprezentuje okres Blansko na výběrových turnajích talentované mládeže. Fotbalové dovednosti našich mladších žáků neunikly ani skautinku Zbrojovky Brno. Honza Fadrný, Lukáš Doležal a Tomáš Kotek se účastní fotbalových tréninků v Brně.

V měsíci září se uskutečnily nábory nových dětí. V kategoriích mladších a starších přípravek jsme přivítali velké množství nových dětí. Ještě než se sportovní činnost zastavila, stihli jsme s nejmenšími spoustu tréninků a turnajů. Začínající děti na sebe poprvé v životě oblékly fotbalový dres a vstřelily svůj první gól. Radost měly velikou a o tom to celé je.

Bohužel nemáme skleněnou kouli. Nevíme, kdy se podmínky pro sport rozvolní. Nicméně až se to stane, budeme připraveni. Jsme optimisté a věříme, že se hned začátkem roku 2021 vrátíme na sportoviště.

Děkujeme hráčům za vynaložené úsilí, trenérům za obětavou práci, rodičům a fanouškům za skvělou podporu.

Všem přejeme pevné zdraví.

Vladan Horák - FK Kunštát, Žijeme Hrou.

Posledních 30 dnů: 1201 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 14