Začátek soutěže se výsledkově nevydařil. Prohrál A tým i B tým.

O víkendu se rozjeli mistrovské soutěže. Kunštátským týmům se zápasy výsledkově nevydařily. V sobotu prohrálo B mužstvo s Ráječkem B 3:4. A tým v neděli prohrál s Tišnovem 1:2.@

Neděle 9.8. v 17:00

FK Kunštát - AFK Tišnov 1:2 (0:1)

Branka: 66. Adámek

ČK: 45. Skoček (po 2. žk)

Sestava: Loukota – Bezděk (68. Dvořáček R.), Zeman R., Hanák (82. Konečný), Sehnal (59. Gracias), Adámek (77. Štencl), Blaha (78. Bednář D.), Zeman A., Vorlický, Skoček, Macko.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: „ Asi nejlépe vystihnul utkání po jeho konci hostující kolega trenér Roman Drga, který mi řekl, že fotbal je někdy nespravedlivý…

Proti Tišnovu jsme nečekali jednoduché utkání a šli do toho s respektem. Po vyrovnaných 15 minutách jsme byli na hřišti více a více dominantní. Bohužel přišla 33. minuta a my dostali gól z nákopu od půlky hřiště, kdy to hostující útočník trefil přímo do šibenice. Byla to jediná střela na naši branku v prvním poločase. Mě ale mrzí, že jsme se na tuto herní situaci před zápasem připravovali a soupeři jsme gól špatným postavením našich stoperů a beků darovali. Je to škoda, protože Roman Zeman, Dalibor Hanák a Víťa Bezděk v obraně až na tuto jedinou situaci odehráli výborný zápas.

Na druhé straně hřiště jsme do poločasu zahodili 5 vyložených šancí a ještě trefili tyčku a spojnici. A aby toho nebylo málo, tak nejdřív díky své nedisciplinovanosti viděl za náušnici v uchu první žlutou a v 45. minutě po faulu druhou žk Michal Skoček. Čekal nás náročný poločas v deseti…

I přesto, že hosté vedli a nás bylo celý druhý poločas o jednoho míň, chtěli jsme vyhrát. I v deseti hráčích bylo držení míče 80% na 20% a měli jsme drtivý tlak. V 66. minutě jsme zaslouženě snížili gólem do šibenice Tomáše Adámka. Ani po vyrovnání jsme nijak nepřeskupili řady a nezatáhli to. Pokračovali jsme v rozestavení na dva obránce a jednoho vysoko předskočeného. Především po naší pravé straně jsme si dělali, co chtěli a chodili až do malého vápna soupeře. Nejčastěji se v těchto situacích objevoval Jirka Vorlický, který naběhal spoustu kilometrů, ale gól mu prostě nebyl přán.

Pro nás černý den završila 87. minuta, kdy si z mého pohledu hostující útočník pomohl na začátku osobního souboje s Romanem Zemanem přidržením jeho ruky, získal výhodu, posunul míč do strany a hosté nám druhou střelou na bránu dali druhý gól. 1:2.

Nebyl to ten klasický zápas, kdy sice máte velkou herní převahu, ale nevytvoříte se dost šancí. My měli minimálně 10 vyložených. Některé věci po 9 měsících bez mistráku si ještě musí sednout. Máme teď v následujících 3 kolech velmi těžký los. Jedeme do Dobšic, doma se Slovanem a venku v Rajhradicích. I přesto, že jsme dnes nebodovali, byla vidět individuální i týmová kvalita, máme na čem stavět.“

Sobota 8.8. v 17:00

FK Kunštát B - SK Olympia Ráječko B 3:4 (3:4)

Branky: Boček, Videman, vlastní

Sestava: Trávníček - Doležel (72. Dvořáček S.), Dvořáček R. (46. Staněk), Komárek (60. Bělehrádek), Zámek, Knies, Bednář D., Gracias, Videman, Konečný (70. Lesovský), Boček.

Komentář:  V první pětačtyřicetiminutovce si kunštátská obrana absolutně nevěděla rady s útočnou dvojicí Martin Sehnal - Tomáš Štafa, která nám do poločasu nasázela velmi snadno 4 branky. Druhý poločas přinesl velké zlepšení naší hry. V útoku jsme soupeři prakticky nic nedovolili. Bylo to o dobývání hostů, kteří se zatáhli hluboko na svoji polovinu. Kombinačně náš B tým sice nehrál špatně, proti unavenému soupeři si ale vypracoval jen dvě šance. Tu největší neproměnil Víťa Boček. V závěru z odraženého míče neprostřelil hostujícího brankáře Míra Knies.

Počet návštěv: 270818
Posledních 30 dnů: 1081 | Posledních 7 dnů: 228 | Poslední den: 19