A tým po 21 zápasech bez porážky v sobotu nestačil na Dostu Bystrc

Bezmála rok trvající série A týmu bez prohry (od 14.6. 2019 do 6.6. 2020) skončila v sobotu na hřišti Dosty Bystrc. Po 21 utkáních bez porážky jsme se museli tentokrát uklonit před fotbalovými kvalitami brněnského celku.

Hráno v sobotu 6.6. v 17.00

FC Dosta Bystrc-Kníničky – FK Kunštát 5:2 (2:1)

Branky: 39. Blaha, 71. Sehnal

Sestava: Loukota – Bezděk (49. Sedláček), Dvořáček (35. Hanák), Zeman R., Skoček, Gracias (75. Lesovský), Sehnal, Zeman A., Blaha, Macko (40. Komárek), Adámek (78. Bezděk).

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem:  „Pro nás v tomto období vynikající utkání, kde si kluci museli sáhnout na hranici svých aktuálních sil. Zápas náročný po stránce taktického rozhodování hráčů i po kondiční a silové.

Bystrc na nás prvních dvacet minut vlétla, od soupeře jsme hráli strašně daleko, vůbec jsme nezachytávali rozehrávku domácích středem hřiště a následný přechod na naši polovinu. Velký tlak  jsme nedokázali ustát a poměrně rychle jsme prohrávali o dva góly.

Naším hlavním záměrem v zápase bylo udržet se na míči v postupném útoku. V tomto směru jsme se do poločasu i pod velkým časoprostorovým tlakem zlepšovali. A zaslouženě snížili po střele Pavla Blahy.

Po změně stran jsme opět ukázali kvalitu na míči, kdy jsme dokázali velmi dobře kombinovat. Z pohledu výsledku se utkání lámalo okolo 60. minuty, kdy Marek Sehnal ve vyložené šanci neproměnil. Naopak my o pár minut později udělali individuální chybu při rozehrávce od branky a Bystrc odskočila na rozdíl dvou gólů.

V závěrečné půlhodině se Bystrci podařilo kontrolovat hru i výsledek.

Je dobře, že dnešní zápas nám ukázal rezervy, na kterých je potřeba zapracovat. Naopak jsme měli v rozmezí 20.-60. minuty pasáž, kdy jsme zahráli proti silnému soupeři velmi dobře. Dnes nám navíc chyběla dvojice Jirka Vorlický - Marek Štencl, jejich absence v útoku byla hodně znát. Do Kunštátu se vrací Pavel Blaha, který už v prvním zápase ukázal, že bude velmi platnou posilou.“

Posledních 30 dnů: 1201 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 14