VI. ročník dobročinného fotbalového turnaje ŽIJEME HROU

Rok uplynul jako voda a my se opět setkáme na dobročinném fotbalovém turnaji Žijeme Hrou.

Letošního 6. ročníku se týká podstatná změna. O myšlenku dobročinného turnaje je velký zájem. Proto se 21. prosince poprvé v historii turnaj uskuteční paralelně na dvou místech. Ve sportovních halách v Kunštátě a Svitávce. V Kunštátě budou hrát bývalí hráči, ženy a mládež. Ve Svitávce nastoupí současní hráči.

Smyslem této akce je podpořit finančním výtěžkem děti a rodiny v nelehké životní situaci. Ve sportovních halách v Kunštátě a Svitávce se představí známé fotbalové osobnosti našeho regionu. Najdete zde i místo, kde můžete v průběhu turnaje přispět libovolnou finanční částkou a vyjádřit svou podporu.

Začátek turnaje na obou hracích místech je v 9:00. Oficiální předání finančního výtěžku je v 15:00.

VI. ročníkem turnaje podpoříme Nikolku Foretovou a Elišku Spurnou

Nikolka Foretová z Lysic

Nikolka je pětiletá holčička s kombinovaným postižením.

V těhotenství ani po porodu nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo být něco v nepořádku. Až kolem třetího měsíce se začalo ukazovat, že její vývoj neprobíhá, jak by měl. Postupně se zjistilo, že má centrální svalový hypotonický syndrom, mikrocefalii, sníženou tvorbu růstového hormonu, epilepsii s velmi dlouhými a velmi závažnými záchvatovými stavy, těžkou mentální retardaci, kraniofaciální dysmorfii, sníženou funkci štítné žlázy. Dosud se nepřišlo na to, co Nikolce je a zatím stále nemá určenou žádnou konečnou diagnózu. Nikolka nechodí, nemluví, nosí plínky, sama se nenají, nenapije, neumí pokousat jídlo. Je vlastně pořád malé miminko, vyžadující neustálou péči. Ale díky Vojtově metodě, kterou cvičila doma pět let čtyřikrát denně, a díky naší fyzioterapeutce paní Vallové, ke které jsme jezdili každý týden do Tišnova, Nikolka leze po čtyřech, sedí a s oporou se postaví.

Od září navštěvuje dva dny v týdnu přípravnou třídu Základní školy speciální v Blansku. Nikolka je, i přes všechny potíže a celkem 26 hospitalizací v různých nemocnicích, veselá a zvědavá holčička. Ráda se dívá na pohádky a ráda si hraje se svým starším bráchou, se kterým to kvůli jeho ADHD také není úplně jednoduché.

Eliška Spurná z Blanska

Eliška se narodila 21. srpna 2012 chvíli před půlnocí „ jako zdravé“ dítě. Nic nenasvědčovalo tomu, že o tři měsíce později si začneme uvědomovat, že Eliška se málo hýbe a její tělíčko je jak hadrová panenka.

Začátkem prosince jsme po nástupu na Neurologické oddělení, Dětské nemocnice v Brně, začali být obeznamování s tím, že Eliška má S.M.A. – Spinální Svalovou Atrofii.

Eliška ležela v nemocnici vždy krátce a zase jsme si ji vzali domů a to až do 1. června 2013, kdy ji záchranná služba odvezla do nemocnice, kde si na ARU prožila léto a byla ji udělaná tracheostomie (aby mohla být připojena na domácí plicní ventilátor, který jí pomáhá dýchat) a vyvedena sonda ze žaludku, kterou je jí podávána strava.

V nemocnici také oslavila své první narozeniny a díky péči sester a doktorů za každodenní asistence maminky se vrátila domů.

Od té doby proběhlo spousty radostí i starostí, ale snažíme se s Elčou podnikat výlety po městě i přírodě. Jezdíme na návštěvy k přátelům i rodině, do ZOO a táboříme s príma partou kamarádů na táboře nebo u babičky a dědečka v lese v údolí Oslavy. Teď má sedm let, a ač nemluví a nehýbá se, umí rozdávat lásku a radost ze života svým úsměvem a očima.

Od září 2019 je taky žačkou ZŠ Tyršova, do školy chodit nemůže, ale paní učitelka přichází za ní a pomocí počítače s očním ovládáním se učí číst a skládat slova. Příjde den kdy bude díky tomu moci“normálně“ dorozumět s širokým okolím a vybírat si sama na co se třeba bude dívat nebo kam pojedeme!

Za to se jí dostává lásky a pomoci od celé rodiny včetně devítiletého brášky, od blízkých kamarádů, přátel, a také od lidí, které ani neznáme, ale oni mají pocit, že pomoct Elišce je správné.

Za tuto lásku a pomoc jsme moc vděční a moc děkujeme.

Děkujeme i za finanční pomoc, která pokrývá velkou část toho, co my už nedáme. Z darů jsme pořídili odsávačku, lehátko, sedačku, outdoorový vozík, kašlátor… A další věci nás ještě čekají, nový vozík(po šesti letech)… A spousta jiného.

Na turnaji se představí následující týmy:

HALA KUNŠTÁT - BÝVALÍ HRÁČI A ŽENY

FK KUNŠTÁT "A"

FK KUNŠTÁT "B"

TJ SOKOL DRNOVICE

TRENÉŘI A RODIČE ŽIJEME HROU

FK KUNŠTÁT ŽENY

KMK ÚJEZD U KUNŠTÁTU

Součástí turnaje bude i exibiční utkání dětí ze Žijeme Hrou.

HALA SVITÁVKA - SOUČASNÍ HRÁČI

FK KUNŠTÁT

FK KUNŠTÁT U23

TJ SOKOL DRNOVICE

SK MORAVAN SVITÁVKA

ALL STARS TÝM HRÁČI

ALL STARS TÝM TRENÉŘI

M.K. LOUKA

FK ROZHRÁNÍ

Na akci srdečně zvou organizátoři Žijeme Hrou.

Více informací na https://www.zijemehrou.cz/turnaje/vi-rocnik-dobrocinneho-fotbaloveho-turnaje-zijeme-hrou

Galerie k aktualitě

Posledních 30 dnů: 1201 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 14