FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Na závěr podzimu výhra A týmu i gratulace Františku Tenorovi k narozeninám!

Na závěr podzimu výhra A týmu i gratulace Františku Tenorovi k narozeninám!

Včerejší den byl pro nás naprosto speciální. Nejdříve měli možnost hráči našeho A týmu zakončit podzimní část soutěže bez jediné porážky. A podařilo se! Proti Šlapanicím jsme navíc pokořili metu 50. vstřelených gólů (celkem 51 vstřelených a 13 obdržených = nejlepší útok a obrana soutěže). Do jarních bojů tedy půjdeme se 37. podzimními body. Sobota pro nás ani zdaleka nekončila! Předseda FK Kunštát pan František Tenora oslavil významné životní jubileum. Za město Kunštát mu přišel popřát Ing. Aleš Havelka. Po té se přidali bývalí i současní hráči a nechyběli ani zástupci mládeže Žijeme Hrou. Společenský program, který byl připraven v KD Kunštát neměl v historii kunštátského fotbalu obdoby. Mikrofonů se ujali "spíkři" David Kája Bednář a Pajka Doležel, kteří popřáli Františkovi k narozeninám Alles gute a naladili publikum na třešničku večera. Dech beroucí vystoupení na téma tyrolských tanců představily naše "mladé pušky" David Bednář, Pavel Doležel, Jirka Vorlický, Marek Štencl, Marek Nečas, Víťa Bezděk, Zdeněk Staněk, Roman Zeman, Tomáš Videman, Vlasta Horák, Dalibor Hanák, Tomáš Gracias. Slavilo a zpívalo se až do ranních hodin. Byl to večer, který dokonale vystihl to, jací jsme. Kolektiv fotbalových nadšenců, kteří do toho dávají všechno, na hřišti i mimo něj. Děkujeme, za obrovskou podporu, že jste v tom s námi! Už teď se těšíme na jaro, až se opět sejdeme na dobrém fotbalu v Kunštátě. Hráči A týmu, B týmu hlásí, že po zimní přípravě budou připraveni!

Významné životní jubileum Františka Tenory, předsedy FK Kunštát

Předseda fotbalového klubu FK Kunštát pan František Tenora oslaví 7. listopadu významné životní jubileum, 60. narozeniny.

František je celoživotně spjatý s kunštátským fotbalem. Ve své aktivní hráčské kariéře na postu brankáře chytal za mládežnické týmy žáků a dorostu, později za muže. Kunštát se dlouhodobě pohyboval v okresních soutěžích. Pan Tenora byl v roce 1981 u historického postupu do I. B třídy. V krajských soutěžích působí Kunštát nepřetržitě dodnes!

Později se fotbalu u nás věnoval funkcionářsky. Jako člen výboru byl v roce 2000 u dalšího sportovního milníku našeho klubu, kdy „A“ mužstvo postoupilo do krajského přeboru. Od roku 2006 stojí František Tenora v čele FK Kunštát  jako předseda. Pod jeho vedením fotbalový oddíl sportovně dál roste. Muži postoupili v roce 2012 do 1.A třídy JmKFS. O rok později hrál „A“ tým finále krajského poháru na ligovém stadionu Zbrojovky Brno. V roce 2014 oslavil oddíl velkolepě 80. výročí založení. Před více než šesti sty diváky nastoupil František Tenora za kunštátské legendy proti All Stars teamu. Na našem trávníku se mimo jiné proháněl vítěz Ligy mistrů s FC Liverpool Vladimír Šmicer.  

Pan Tenora klade obrovský důraz na výchovu mládeže a vidí v ní budoucnost nejen kunštátského fotbalu, ale celého mikroregionu Halasova Kunštátska. Proto jsou dnes děti z Kunštátu, Lysic, Drnovic, Olešnice a Rozseče sloučeny do klubu Žijeme Hrou. František je nadšeným podporovatelem tohoto projektu. Díky jeho iniciativě vzniká postupnými kroky promyšlená sportovní infrastruktura, která každému z dětí v našem regionu nabízí smysluplné fotbalové vyžití.   

Nesmíme zapomenout ani na důležité aktivity našeho předsedy, kterými přispěl ke zkvalitnění fotbalového areálu. V roce 2007 realizoval FK Kunštát za finanční podpory Města Kunštát a Jihomoravského krajského úřadu moderní zavlažovací systém travnatého hřiště. V roce 2013 vyrostla nová tribuna, jejíž jedinečný design obdivuje mnoho návštěvníků našich utkání.

František Tenora je oddaným patriotem kunštátského fotbalu. Vytvořil z našeho oddílu jednu velkou rodinu, kde se každý cítí dobře. Jeho myšlenky a férové vystupování z něho udělalo uznávanou osobnost napříč Jihomoravským fotbalem. FK Kunštát je klub s bohatou sportovní historií a díky našemu předsedovi má i v současnosti svoji osobitou tvář a zvuk.   

Vše nejlepší k narozeninám a pevné zdraví přejí fotbalisté FK Kunštát a Žijeme Hrou.

Diskuze

Disqus
T.G.A. CTT Interiéry Město Kunštát Nejsport.cz Světluška

Počet návštěv: 208259
Posledních 30 dnů: 1942 | Posledních 7 dnů: 747 | Poslední den: 60

© 2020 FK Kunštát | Všechna práva vyhrazena | frantisek.tenora@tiscali.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne