B tým zvítězil ve Velkých Opatovicích. Posunul se do čela okresního přeboru.

I "B" mužstvo Kunštátu se na podzim nachází ve velké herní pohodě. Naši hráči na hřišti Velkých Opatovic dvakrát prohrávali, ale nevzdali se a v samotném závěru strhli vítězství na svoji stranu. V průběžné tabulce okresního přeboru Blanenska se kunštátská juniorka posunula na 1. místo.

10. hrané kolo - okresní přebor

Velké Opatovice - FK Kunštát "B" 3:5 (1:1)

Branky Kunštátu: 20. Lesovský, 48. Zámek, 83. Boček, 87. Staněk, 90. Horák O.

Sestava: Kopecký - Horák Vls., Blažek, Dvořáček S. (58. Horák O.), Staněk, Zámek, Hruška (K), Tenora M. (83. Tenora R.), Knies (24. Gracias (75. Bednář R.), Lesovský, Procházka (54. Boček).

Za realizační tým B mužstva hodnotil Vítězslav Boček: "Do Velkých Opatovic jsme odjížděli s respektem, ale také s vidinou obrat soupeře o body. Hned od začátku se to jevilo jako nereálný úkol, když nás domácí zahltili dlouhými nakopávanými míči, které si útočníci dokázali v soubojích najít. Z jedné takové akce nám byl vstřelený první gól. Chvíli trvalo, než se naše obrana srovnala a pro Opatovice už bylo čím dál těžší se tímto způsobem dostávat do ohrožení naší branky. Během prvního poločasu jsme pozměnili rozestavení a do útoku k Honzovi Procházkovi se posunul Lukáš Lesovský. Zanedlouho se změna vyplatila, druhý jmenovaný, Lukáš Lesovský, se přes tři hráče prosmýkl vápnem a vstřelil vyrovnávající branku.

Vstup do druhého poločasu se vydařil na výbornou, kdy Aleš Zámek za hranicí velkého vápna napřáhl a poslal míč k tyči a nedal gólmanovi Ševčíkovi šanci. Je nutno podotknout, že Opatovice přidávaly na obrátkách, a byl to náš bývalý spoluhráč Marek Niessner, který orazítkoval břevno a následně, ze soustavného tlaku Opatovic, dokázal Marek nejen vyrovnat, ale i vsítit vedoucí gól.

To, kde se náš tým momentálně v tabulce nachází a jakou hrou, týmovostí a produktivitou se prezentuje, podtrhuje posledních sedm minut utkání. Nejprve se nám podařilo vyrovnat po hezké akci Lukáše Lesovského a zakončujícího Bočka. Zaskočený soupeř ale zůstal v šoku, když Zdeněk Staněk zakroutil svůj trestňák ze strany přímo do šibenice překvapeného Ševčíka. Posledním razítkem obratu a našeho vítězství, byl gól Ondry Horáka, který si ve skrumáži dokázal najít míč, s citem ho poslat do tyčky a následně do branky.

Negativní zprávou je, že musel bohužel ve 25 min. střídat Míra Knies, který má natažení stehenní sval. Doufám, že to nebude nic vážného a Míra se co nejdříve připojí k týmu. Co se týče pozitivních zpráv a postřehů, těch je pochopitelně více. Není jednoduché vyzdvihovat jedince, protože všichni odvedli skvělý kus práce. Těší mě, jak se své role zhostil Honza Procházka, který po dlouhé době nastoupil v základní sestavě a svojí subtilní postavou dokázal domácím obráncům nadělat nemálo problémů. Z čeho mám opravdu skvělý pocit je, jak jsme k zápasu přistoupili v závěru. Bez paniky, za vynikající organizace obrany Ondrou Hruškou a přispěním střídajících hráčů se zápas podařil dovézt do vítězného konce. K tomu všemu patří i přístup soupeře, který se ač konsternován výsledkem, snažil o klidný průběh utkání a férové jednání."

Posledních 30 dnů: 1081 | Posledních 7 dnů: 228 | Poslední den: 19