Jednoznačná výhra A týmu

Do utkání se Zbýšovem jsme chtěli vstoupit naprosto odlišně než při posledním zápase v Dobšicích. Tedy agresivně a na soupeře vyvíjet hned od začátku tlak. Bohužel opak byl pravdou. Do soubojů jsme se dostávali pozdě, chybělo nám agresivnější dostupování vysokých hráčů soupeře, vázla kombinace a součinnost jednotlivých řad. Soupeř využíval poměrně silného větru k dlouhým nákopům, a když už se dostal v prvním poločase na dostřel, neváhal. Jeho pokusy však mířily mimo bránu nebo je zpracovával jistými zákroky gólman Loukota. Po ospalém a nepřesnostmi hemžícím se začátku byla na světě první povedená kombinace Tondy Preče a agilního Filipa Adamce, kdy posledně jmenovaný střílel z hranice šestnáctky těsně vedle pravé tyče Jurisovy brány. Od toho momentu se na naše kopačky začala dostávat jistota, naše trpělivost se vyplatila, začala se dařit kombinace a individuální činnost jednotlivců. Ve 25. minutě došlo opět k povedené kombinaci, tentokrát spolupráce Tondy Preče a následná střela Filipa Adamce z hranice vápna skončila první brankou utkání - 1:0. Zlepšení spolupráce krajních záložníků a obránců nesla své ovoce. Spolupráce na levé straně, jmenovitě Prudila a Chloupka, na pravé straně Adamce a Šafaříka, podporovaná středními záložníky Prečem a Hruškou, přinášela stále více nebezpečných situací, ať už v podobě nebezpečných centrů ze strany nebo kombinací ze středu pole. Po jedné takové, ve 44. minutě, Tonda Preč vysunul do vápna Erika Miholu, který byl sražen, ale i přesto situaci dohrál a stačil ještě přihrát na volného Bočka, který zvýšil brankou do šatny na - 2:0.

Druhý poločas jsme začali mnohem klidněji a jistěji. Snaha o držení míče s klidnou rozehrávkou od stoperů Ducháčka a Ondřeje Loukoty se nám dařila a z toho pramenily další góly. Hned v úvodu druhého poločasu skončil prudký centr Adamce v síti - 3:0. Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Luboš Chloupek na hranici velkého vápna převzal přihrávku Erika Miholy, posunul si jej do strany, prostřelil gólmana a vstřelil svůj první soutěžní gól v dresu Kunštátu – 4:0. Vzápětí Filip Adamec završil svůj hattrick individuální akcí – 5:0. Zápas se vyvíjel podle našich představ a soupeř působil odevzdaně. Příchod Ondřeje Kudy na hřiště znamenal další branku, když se ihned zapojil do útočné akce a vybídnul ke skórování Bočka – 6:0. Gólový účet završil střídající Pavel Blaha pohlednou individuální akcí 7:0. V dalších momentech utkání se do šancí dostával postupně Erik Mihola, Tonda Preč a střídající hráči Karel Stehlík s Pavlem Doleželem. Mezi tím se nám dařilo přenášet těžiště hry tam, kde bylo potřeba, což zajišťoval Tonda Preč svou neúnavnou prací. Zápas se dohrával v klidu, i když hráči byli nabádáni k tomu, aby jakoukoliv útočnou akci dotahovali do konce a zakončovali nekompromisně.

V tomto zápase bych vyzvedl trpělivost zejména v úvodu zápasu, kdy se nám příliš nedařilo. Pozitivním myšlením a hlavně správnou komunikací se nám podařilo zápas dotáhnout do klidného závěru a vítězného konce.

FK Kunštát - Baník Zbýšov  7:0 (2:0)

Branky: Adamec 3, Boček 2, Chloupek, Blaha

Sestava: Ivo Loukota , Ondřej Hruška (70. Ondřej Kuda) , Jan Šafařík , Tomáš Prudil , Ondřej Loukota , Ondřej Ducháček , Antonín Preč , Filip Adamec , Luboš Chloupek (80. Pavel Blaha) , Vítězslav Boček (75. Karel Stehlík) , Erik Mihola (75. Pavel Doležel)

Počet návštěv: 270847
Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29