FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Áčko nestačilo na Dobšice

Od samotného začátku jsme v Dobšicích tahali za kratší konec lana. Myslím, že podvědomí celého týmu narušila hned 2. minuta. Ivo při prvním centru do naší šestnáctky dostal od domácího útočníka klasického koňara do stehna. Nutno říct, že se nejednalo o úmyslný atak, přesto naše opora byla vyřazena ze hry. Ivo se sebezapřením a bolestmi zápas dochytal, i když jeho činnost byla jednoznačně omezená.

Dobšice získali v úvodní desetiminutovce územní převahu. Tu korunovali vedoucí brankou. Po zbytečné ztrátě na polovině hřiště přišel rychle rozehraný aut a dobšický útočník se po průnikové přihrávce od svého spoluhráče nemýlil. 1:0.

V průběhu zápasu se všem našim hráčům vůbec nedařilo reagovat na nově vzniklé herní situace. Vše nám strašně dlouho trvalo, a když už jsme získali míč, nebyli jsme schopní ho udržet v kombinaci.  Jestli jsme se mohli někde dostat do kontaktu, byla to 20. – 35. minuta. Tady jsme měli několik dobrých standartek a dvakrát se dostal do zakončení Honza Šafařík. Bohužel šance gólově nevyzněly.

Nějaké šance jsme měli. Lepším týmem ale byly v průběhu celého utkání Dobšice. Jejich jednoduchý a rychlý přechod přes střed hřiště a následný důraz uvnitř pokutového území nám dělal velké problémy.

Ve 35. minutě domácí hráč přebral míč ve straně hřiště, navedl si ho do výhodné střelecké pozice a mezi staticky přihlížejícími obránci zvyšoval na 2:0.

Do druhého poločasu jsme udělali nějaké změny a chtěli se porvat o kontaktní gól. Ondra Kuda k němu byl hodně blízko už po dvou minutách druhého poločasu. Hlavičkou po rohu překonal brankáře, ale míč na brankové čáře vykopnul obránce. Bohužel dál jsme už ničím nenavázali.

Naopak Dobšice do sedmdesáté minuty rozhodly o vítězství dvěma dalšími góly. Alespoň střídající Lukáš Nedoma trošku oživil naši hru a asistoval Víťovi Bočkovi při brance na 4:1. Při troše štěstí jsme do konce zápasu mohli snížit na 4:3, protože závěrečná desetiminutovka se hrála nahoru dolů a domácí to vzadu nechávali hodně otevřené. Branka Luboše Chloupka ale pro ofsajd nebyla uznaná a další akce jsme do kloudného zakončení vůbec nedotáhli.

Utkání v Dobšicích bylo o jediném týmu. Domácí v těch důležitých pasážích jasně dominovali. Víc než výsledek nás mrzí naprosto nevyužitý potenciál všech naši hráčů. Pokud se proti Zbýšovu budeme chtít zlepšit, musíme spoustu věcí udělat úplně jinak.

Sokol Dobšice - FK Kunštát  4:1 (2:0)

78. Boček

Sestava: Ivo Loukota , Ondřej Kuda (65. Lukáš Nedoma) , Jan Šafařík , Tomáš Prudil (82. Radek Tenora) , Ondřej Loukota , Antonín Preč , Filip Adamec , Pavel Blaha , Luboš Chloupek , Vítězslav Boček , Erik Mihola (46. Tomáš Adámek)