FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Zemřel Josef Vaněrka

Zemřel Josef Vaněrka

V sobotu ráno nás zastihla velice smutná zpráva. Ve věku 80ti let nás náhle opustil bývalý hráč, funkcionář a dlouholetý vedoucí týmu FK Kunštát pan Josef Vaněrka.
 

Patřil ke generaci, která v Kunštátě tvořila historii kunštátské kopané. Nejdříve jako hráč, potom jako trenér a v sedmdesátých létech začala jeho mnohaletá práce ve výboru FK Kunštát, která pokračovala po příchodu Honzy Koďouska  spoluprací legendární dvojice Koďousek –Vaněrka. Pepa stál u všeho podstatného co se v následujícíh létech v oddíle událo, byl organizátor, jezdil po jednáních s novými hráči, stál vždy v pozadí, ale jeho práce a oddanost fotbalu byla příkladem všem a postupně se začala projevovat v úspěších našeho oddílu. Období této spolupráce dovedlo Kunštát až do nejvyšší krajské soutěže. I po skončení funkcionářské práce patřil fotbal k jeho zálibě, vedl ke kopané své vnuky a na hřištích po celé Moravě trávil téměř každý víkend. Prožíval úspěchy i neúspěchy nejen Kunštátu, ale i svých vnuků. Byl kunštátský patriot a nejednou  se kriticky dokázal vyjádřit k dění v našem oddíle, na druhé straně od něho vždy  potěšila slova uznání k vykonané práci a rozvoji FK Kunštát v posledních létech. Jeho místo mezi skalními příznivci zůstane prázdné, ale my, kdo jsme s ním spolupracovali a prožívali léta fotbalově úspěšná i léta, kdy se třeba moc nedařilo na něho nikdy nezapomeneme. Čest jeho památce.

 

Poslední  rozloučení bude ve středu 19.12. v kunštátském kostele od 14:00 hodin.

 

Foto: utkání Kunštát - Rajhradice. Pan Vaněrka na svém obvyklém místě. Zde to bylo těžké, proti jeho Kunštátu nastoupili v dresu soupeře oba dva vnuci Honza a Pavel Doleželové.

Diskuze

Disqus

Najdete nás na Facebooku

T.G.A. CTT Interiéry Město Kunštát Nejsport.cz Světluška

Počet návštěv: 191667
Posledních 30 dnů: 2392 | Posledních 7 dnů: 702 | Poslední den: 45

© 2019 FK Kunštát | Všechna práva vyhrazena | frantisek.tenora@tiscali.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne