Áčko v derby porazilo Boskovice

Na domácím hřišti jsme proti Boskovicím nechtěli na nic čekat. Naší snahou bylo hru od úvodních minut dostat do tempa. Pokud má hra spád, umíme na soupeře vytvořit tlak a to především v domácím prostředí. Z mého pohledu hra v prvním poločase příliš vysoké tempo neměla, což vyhovovalo spíš Boskovicím. Měli jsme mírnou územní převahu, ale záměr dostat agresivním napadáním soupeřovu obranu pod tlak nám až tolik nevyšel. Nebylo koho napadat. I když jsme Boskovicím záměrně vytvořili na jejich polovině prostor ke kombinaci, hostující hráči se nenechali zlákat. Soupeř to měl postavené tak, že všechny odkopy od branky, výkopy brankáře nebo míče od stoperů směřovali vzduchem na jediného hráče. Martin Fadrný uprostřed hřiště sbíral vše a naše stoperská dvojice + Ondra Hruška si dnes zaskákala. Od Boskovic určitě dobře zvolená taktika, nám to moc nesvědčilo.

I přes to všechno jsme si proti zarputilému soupeři tři vyložené šance za poločas vytvořili. V 10. minutě Erik utekl po straně a v šestnáctce perfektní utaženou přihrávkou našel Víťu. Náš kapitán měl tolik času, že si míč jedním dotekem zpracoval a z druhého napálil pouze do tyče Havlíčkovi branky. Ve 22. minutě se Víťa nemýlil a nechytatelnou křižnou střelou nás poslal do vedení. 1:0. A do třetice v 25. minutě Víťa utekl od poloviny hřiště obešel i brankáře a přestřelil úplně odkrytou branku hostů. Boskovice jsme zbytečně nechali dýchat, protože v 25. minutě mohlo být rozhodnuto.

A tak ve 42. minutě boskovický Martin Fadrný, který byl v tomto zápase úplně u všeho, si sám na polovině důrazně vybojoval míč a postupoval na Iva. Náš brankář si z derby udělal přehlídku svých nejlepších zákroků a Martina vychytal.

Boskovice nás v úvodní patnáctiminutovce druhého poločasu dostaly pod velký tlak a vyrovnání bylo na spadnutí. To by v naší brance dnes ale musel stát někdo jiný, protože Ivo byl k nepřekonání. Nejdřív vyrazil krásnou střelu Fadrného a pak zlikvidoval šanci Odehnala.

Utkání rozhodla střídání a druhý gól. Ten jsme dali v 65. minutě, kdy po kombinaci Vítě a Luboše Chloupka zakončoval do poloodkryté branky Erik pro kterého byl gól odměnou za černou práci. 2:0.

Od tohoto momentu jsme si hru užívali a v 71. minutě předvedli nejhezčí akci zápasu. Tonda Preč si narážečkou vyměnil míč s Lubošem Chloupkem a střelou podél Havlíčka rozhodl. 3:0.

Boskovice v 87. minutě korigovali. Po standardce byl Ivo atakován v momentu, kdy se nemohl před dotírajícím Fadrným nijak bránit a odražený míč uklidil do sítě Martin Preč. 3:1.

Hned z rozehry jsme Boskovicím odskočili opět na rozdíl tří branek. V šestnáctce se nejlépe orientoval již uzdravený Karel Stehlík. 4:1.

Na utkání s Boskovicemi jsme se v tréninkovém procesu nijak speciálně nepřipravovali, a že by bylo derby něco víc, si nikdo z nás nepřipouštěl. Takové zápasy ale pomáhají fotbalově růst, jak jednotlivcům, tak celému našemu týmu.

FK Kunštát – FC Boskovice 4:1 (1:0)

Branky: 22. Boček, 65. Mihola, 71. A. Preč, 90. Stehlík – 87. M. Preč

Sestava: Ivo Loukota, Jan Šafařík, Ondřej Kuda, Ondřej Loukota, Tomáš Prudil, Filip Adamec (82. Michal Skoček), Ondřej Hruška (57. Tomáš Adámek), Antonín Preč, Pavel Blaha (57. Luboš Chloupek), Vítězslav Boček (82. Pavel Doležel), Erik Mihola (73. Karel Stehlík).

Počet návštěv: 270818
Posledních 30 dnů: 1081 | Posledních 7 dnů: 228 | Poslední den: 19