FK Kunštát – TJ Čechie Zastávka 3:0 (1:0)

Branky: Gracias T. (6. min.), Videman T. (63. min.), Adámek T. (80. min.)

Sestava: Loukota I. (GK), Videman T. (79. min.), Nečas M., Adámek T., Zeman A., Gracias T. (85. min.), Boček V., Bednář D. (72. min.), Skoček M., Ducháček O., Španěl O.

Náhradníci: Hruška O. (85. min.), Horák Vlastislav (72. min.), Bednář Z. (79. min.), Horák Vladan

První jarní utkání, které odehrál Kunštát na domácím trávníku se hrálo ve větrném počasí, které tak oběma týmům rozdělil poločasy na hru po větru a proti. Oba soupeři minulý týden hráli svá utkání a shodně zvítězili poměrně jasným rozdílem 3:0.

Kunštát stejně jako minulý týden udeřil v prvních 10. minutách

Domácí začali první půli po větru a stejně jako minulý týden se jim podařilo hned od úvodu utkání dostat do vedení. V 6. minutě se nejlépe zorientoval v malém vápně Tomáš Gracias. Hrálo se velice svižné utkání a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosté si rozhodně nepřijeli pouze zahrát a dobře se jim dařil přechod do útočné fáze a dostávali tak Kunštátskou obranu pod tlak, čemuž ovšem chybělo gólové vyústění.

Ve druhé půli se očekával tlak hostů, kteří potřebovali dotáhnout pro ně nepříznivý výsledek a navíc hráli po větru. Opět se hrál ofenzivní fotbal na obě strany, Kunštát se s protivětrem dobře popasoval a jejich kombinační hra po zemi dělala Zastávce problémy. Kombinační hrou se domácím dařilo dostávat balon do stran, kde útočníky zásobovala obě křídla pravidelným přísunem centrů. Po jednom z nich se v 63. minutě prosadil Tomáš Videman. Druhá branka Kunštát uklidnila a nechal lehce převzít aktivitu Zastávku, nicméně i tak domácí neustále hrozili z brejkových situací. Šance střídala šanci, ale byl to nakonec opět Kunštát, který udeřil v 80. minutě zásluhou třetího Tomáše v sestavě domácích, konkrétně Tomáše Adámka. Závěrem se sluší říct, že se hrálo velice pohledné utkání z obou stran před kvalitní diváckou kulisou. Zajímavým a málo vídaným faktem z tohoto utkání je jakákoliv absence karetního trestu.

František Tenora:
Po vítězství v Líšni jsme chtěli dobrý vstup do soutěže potvrdit doma a odměnit se natěšeným divákům v chladném a větrném počasí dobrým fotbalem. Bohužel jsme se museli obejít bez zraněného Marka Štencla a z různých důvodů chyběli i Hanák a Macko. Zastávka nebyla snadný soupeř, ale tři Tomášové v našem týmu to zařídili. Druhou nulu na jaře si připsal Ivo Loukota.“

Počet návštěv: 270715
Posledních 30 dnů: 1227 | Posledních 7 dnů: 251 | Poslední den: 6