Šlapanicím 5:0

Utkání proti Šlapanicím jsme rozehráli velmi dobře. První půlhodina se nám povedla. Byli jsme úspěšní v soubojích jeden na jednoho, kvalitním pohybem jsme dokázali vytvářet přečíslení a nechyběli ani branky. Tonda Preč se v patnácté minutě opřel z 25 metrů do míče vnějším nártem a byl z toho gól, který by se mohl vysílat v silvestrovských hitparádách. 1:0.

I nadále jsme se tlačili do ofenzivy. Bomba z voleje Stehlíka skončila na břevnu a při dorážce Blahy se vyznamenal brankář hostí. Ve 30. minutě ukázal svůj potenciál Ondra Kuda. Na polovině hřiště nabral rychlost, obešel hned čtyři soupeře. Jeho střela skončila na tyči, ve správný čas na správném místě byl Karel Stehlík a skóroval do odkryté branky. 2:0. O minutu později jsme zahrávali pokutový kop. Ondra Španěl oproti zvyklostem neproměnil. Mohli jsme do poločasu vedení navýšit, chyběl nám ale náběh z druhé vlny. Bleskové akce Miholi a Stehlíka nestíhali naši záložníci vůbec doplnit. Je to škoda, protože s Hrušovany jsme úplně stejné situace dotahovali až do konce.

Vůbec jsme nebyli spokojeni s pasáží naší hry v rozmezí 30. až 45. minuty. Díky nedisciplinovanosti a nekoncentrovanosti jednotlivců jsme soupeři nabídli šanci ke snížení. Jednou nás podržel Ivo a podruhé úplně osamocený kapitán hostů hlavičkoval po standardce nad.

Poločasová přestávka nám posloužila k uvědomění a znovunavrácení se ke stanoveným cílům. Sice jsme si v úvodu druhé půle nevytvořili mnoho šancí, ale hru jsme kontrolovali. V 67. minutě byl uvnitř šestnáctky faulován Stehlík a druhou nařízenou penaltu v zápase proměnil Víťa Boček. 3:0. Po krásných akcích se nám podařilo vstřelit ještě dvě branky. Nejdřív po zpětné přihrávce výborně hrajícího Honzy Šafaříka přidal druhý zásah Boček. 4:0. A v 87. minutě po milimetrovém centru Pavla Blahy vystřelil přímo z voleje Víťa čistý hattrick.5:0. Našemu útočníkovi se to povedlo za pouhých 28 minut pobytu na hřišti!

Doufám, že jsme předvedeným výkonem a krásnými brankami pozvali naše diváky na utkání do Boskovic. Dnes to bylo hodně o naší ofenzivní činnosti, v Boskovicích nás čeká úplně jiný zápas. Domácí po sestupu posílili a mají velmi kvalitní kádr. Navíc proti svému mateřskému klubu nesmí nastoupit dnešní nejlepší hráč Tonda Preč. I přesto věřím, že v utkání, kdy nebudeme favoritem, neprodáme kůži lacino…

Kunštát - Šlapanice 5:0 (2:0)
Branky: 15. Preč, 30. Stehlík, 67., 78. a 87. Boček

Sestava: Loukota I., Šafařík (81. Loukota O.), Kuda, Ducháček, Prudil (72. Skoček), Adamec, Španěl, Preč, Blaha, Mihola (62. Boček), Stehlík (68. Adámek)

Počet návštěv: 270847
Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29