FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Cenné vítězství doma

Po necelých třech měsících jsme se utkali opět s Dobšicemi. V hlavách našich hráčů už nebyly vzpomínky na poslední neúspěšné měření sil s tímto soupeřem. Jenom dobře. Od úvodu jsme se soustředili sami na sebe a do utkání vstoupili hodně intenzivně. Ostatně intenzita a rychlost nechyběla naší hře celý zápas.

Se silným soupeřem jsme měli hodně dobrý přechod do útoku, po zisku míče se nám dařilo přímočarou kombinací postupovat k brance Dobšic. První půlhodinu jsme si vytvořili zajímavé příležitosti. Střely Španěla a Preče nebo rychlé průniky Stehlíka a Miholy nebyly přesně zakončeny. V 39. minutě už to vyšlo. Španěl posunul na Blahu, Blaha kolmičkou našel Karla Stehlíka v náběhu za obranou soupeře a ten nechytatelnou střelou rozvlnil síť. 1:0.

Dobšice mají hodně kvalitní a zkušený tým. Po zisku míče se soupeř nijak neukvapoval, držel míč a trpělivě si chystal ke kontru. Během prvního poločasu měl tým z předměstí Znojma možnost zahrávat dvě standardní situace. Z nebezpečných prostorů soupeř mířil mimo tyče.

V úvodní patnáctiminutovce druhého poločasu jsme se mohli uklidnit a odskočit na rozdíl dvou branek. Nejprve z brejku Erik Mihola přiklepl Tomáši Prudilovi. Prudil prostřelil brankáře, ale míč dva metry před brankovou čarou odkopl dobíhající obránce. Po té jsme zahrávali snad deset rohů a soupeře doslova zavřeli ve vlastní šestnáctce. Vrcholem tohoto úseku byla šance Karla Stehlíka, podobně jako u prvního gólu zkoušel Karel tvrdou střelou prostřelit brankáře, tentokrát ale neuspěl.

S přibývajícím časem se nám čím dál víc otevíral prostor pro brejkové situace, druhá branka nám dnes asi nebyla souzena. Soupeř nadále žil, skvěle nám dnes ale zahrála obrana ve složení Šafařík, Kuda, Ducháček, Prudil. Naši obránci toho ofenzivním hráčům Dobšic příliš nedovolili a v kombinaci s Ivem dnes působili kompaktně.

Závěr zápasu jsme si pohlídali i díky tomu, že hosté měli hodně práce s bráněním našich útoků a mnoho sil dopředu už jim nezbylo. Jednogólového vítězství si vážíme, protože Dobšice patří mezi nejlepší týmy soutěže a dnes to jasně dokázaly. Na našem výkonu si nejvíc cením toho, že celých devadesát minut hráči chtěli aktivně ovlivňovat dění na hřišti a to se nám vyplatilo…

Kunštát - Dobšice 1:0 (1:0)
Branky: 39. Stehlík

Sestava: Loukota I., Šafařík, Kuda, Ducháček, Prudil, Adamec (69. Adámek), Preč (79. Loukota O.), Španěl, Blaha (69. Boček), Mihola (86. Hruška), Stehlík (89. Skoček)