V Líšni vítězně

V Líšni jsme si nemohli vysnít lepší vstup do utkání. Už v šesté minutě se nám podařilo vystihnout rozehrávku domácí obrany. Pavel Blaha uvnitř pokutového území přebral míč a mířil přesně. 0:1. V 15. minutě skvěle zahrál standardku Tonda Preč a Tomáš Prudil před brankářem poslal míč na místo určení. 0:2.

V první pětačtyřicetiminutovce se v Líšní hrál tempo fotbal. Oba týmy se často střídaly v držení míče. Na obou stranách tam bylo spoustu zbytečných ztrát. U velmi mladého domácího týmu bych to pochopil. Líšeňská juniorka potřebovala za tohoto stavu hru zrychlit, trochu pobláznit. V podání Brňanů byla často rychlost na úkor kvality což nám vyhovovalo. Bohužel my jsme se přizpůsobili. Vedli jsme o dva góly a mohli hru kontrolovat. Místo toho, abychom drželi míč, když nám soupeř dal prostor i čas, několikrát jsme chtěli hru zrychlit přihrávkou z první. Po ztrátě míče jsme nedokázali dostatečně vykrývat prostor ve stranách a odsud soupeř nepříjemně hrozil.

O našem vítězství jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase. Samostatný nájezd Erika Miholy, zakončení Prudila a Hrušky z bezprostřední blízkosti líšeňský brankář vychytal. A tak se domácí do zápasu dostali ve 40. minutě. Vůbec jsme nezachytili náběh Líšeňského útočníka ze strany hřiště a ten snížil. 1:2.

Stejně jako minulý týden nám poločasová pauza pomohla. Zklidnili jsme se a začátek poločasu nám opět skvěle vyšel. Aktivní Erik Mihola vyslal tvrdou střelu, která orazítkovala břevno a druhý pokus, tentokrát z kopačky Vítě Bočka už v síti skončil. 1:3. Ve druhé půli jsme se zklidnili a dokázali držet míč, tak jak to bylo potřeba. Navíc v 65. minutě přišel další gól. Přímý volný kop z 18 metrů procedil do branky Ondra Španěl. 1:4.

Za tohoto stavu měli své šance i domácí. Líšeňští je ale gólově nevyjádřili, proti byl totiž Ivo Loukota a samostatné nájezdy kryl.

I přes některé chyby jsme dnes podali kompaktní výkon. Utkání s běhavým a rychlým soupeřem nám vzalo hodně energie. I proto si vítězství vážíme a věříme, že ještě posílí naši sebedůvěru v závěrečných podzimních kolech.

Autor článku : Vladan Horák

SK Líšeň „B“ – FK Kunštát 1:4 (1:2)
Branky: 6. Blaha, 15. Prudil, 50. Boček, 65. Španěl

Sestava: Loukota I., Adamec, Ducháček, Kuda, Prudil, Hruška, Blaha, Preč (82. Horák), Španěl, Boček (73. Stehlík), Mihola (82. Bednář Z.)

Počet návštěv: 270847
Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29