Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Cenný skalp

Cenný skalp

V Bořitově jsme měli rezervy v dodržování základních pravidel a principů naší hry. V předzápasové přípravě jsme se zaměřili na to, aby se silným soupeřem zažité automatismy opět fungovaly a náš výkon měl pevné základy.

Bohužel už ve 3. minutě jsme nezvládli pokrýt levou stranu hřiště. Naši hráči reagovali na pohyb první vlny fotbalistů Moravské Slavie, po průnikové přihrávce postupoval sám na našeho brankáře Buršík a zakončil bezchybně. 0:1.

Naprosto nás zchladila 19. minuta, kdy hosté udeřili podruhé. Na to, že útočník Veselý patří k obávaným střelcům soutěže, dostal na hranici šestnáctky až příliš mnoho prostoru. Výsledkem bylo nechytatelné zakončení pod víko Ivovi branky. 0:2.

Byli jsme jako opaření, protože začátek utkání jsme si představovali úplně jinak. Naopak hostující tým oplýval sebevědomím a hru měl pod kontrolou. V závěrečné patnáctiminutovce jsme se přece jenom zvedli. Proti několikanásobné přesile srdnatě bojoval Mihola. Erik se prodral ke střele, následnou dorážku však Preč ideálně netrefil. Ve vzduchu byl i kontaktní gól. Po rohu Preče, střela z voleje Španěla mířila do sítě. Neskutečným zákrokem ji konečky prstů vytáhnul brankář Němec a Moravská Slavia odcházela do kabin s pohodlným náskokem.

Poločasová přestávka nám prospěla. I v této složité situaci kluci nebyli odevzdaní ani rezignovaní. Naopak byla cítit společná touha pokusit se vstřelit kontaktní gól. Do druhého poločasu jsme doslova vlétli, ve 49. minutě se za obranou hostů objevila dvojice Prudil Kuda. Tomáš míč přenechal Ondrovi, ten ho ale z 15 metrů napálil vysoko nad. Výkon našeho týmu měl vzestupnou tendenci a po několika slibně vyhlížejících akcích přišel kýžený kontaktní gól. V 61. minutě si Ondra Španěl našel odražený míč na malém vápnu a nalil nám novou krev do žil. 1:2.

V těchto fázích zápasu jsme soupeře jasně přehrávali. K velkému obratu nám pomohla i nedisciplinovanost hostů. V 65. minutě musel za protesty opustit hřiště po druhé žluté kartě Dupal. O chvíli později měla Moravská Slavia v podstatě jedinou příležitost druhého poločasu. Přímý volný kop z hranice šestnáctky napálili brněnští pouze do zdi. Podobnou standardku rozehrával na druhé straně Ondra Španěl, střela těsně míjela tyč. V 73. minutě to tam už padlo. Gól stejný jako ten první, brankář Němec neudržel míč a Španěl srovnává na 2:2.

Třetí brance předcházely dvě vyložené šance Tondy Preče, který se dvakrát řítil sám na hostujícího golmana. Němec našeho rychlonohého záložníka ještě vychytal. Tonda si vše vynahradil v 79. minutě, jeho třetí střela z dvaceti metrů propadla Němcovi nešťastně mezi nohama a míč se dokutálel až za brankovou čáru. 3:2. Utkání jsme dohrávali v euforii, žádný velký tlak Brňanů jsme nepřipustili. V 89. minutě mohl z brejku pojistit vedení Víťa Boček, míč z jeho kopačky zamířil nad.

Dnešní vítězství hodnotím jako zasloužené. Hráči našeho týmu projevili charakter a pevnou vůli. I přesto, že jsme v poločase prohrávali už o dvě branky, druhé dějství jsme Moravskou Slavii přehráli ve všech směrech.

FK Kunštát – Moravská Slavia Brno 3:2 (0:2)
Branky: 61. a 73. Španěl, 79. Preč

Sestava: Loukota I., Adamec, Kuda, Ducháček, Prudil, Hruška (84. Šmerda), Blaha (89. Bednář), Preč, Španěl, Boček, Mihola (82. Skoček)