V prvním zápase jara proti SK Slatina vítězně

Na úvod jara nás čekal těžký soupeř. O kvalitách Slatiny jsme se přesvědčili už na podzim, když jsme v Brně prohráli. Zápasy v zimní přípravě se nám výsledkově vydařily. Proti Slatině se ale ukázalo, že naši hráči vnímají přípravná a mistrovská utkání velmi rozdílně. Bylo to způsobeno tím, že nám všem na výsledku zápasu hodně záleželo a chtěli jsme jaro začít vítězně. Určitá svázanost pramenila především z tohoto důvodu.

V prvním poločase jsme se neprezentovali takovým herním stylem, který nás charakterizoval během celé zimní přípravy. Hned od desáté minuty jsme změnili taktiku. Protože soupeř hrál hodně konstruktivně, chtěli jsme jít do zisku míče okamžitě po jeho rozehrávce od branky. Bohužel se nám to příliš nedařilo. Napadali jsme v malém počtu hráčů, chyběla nám lepší reakce na nově vzniklé situace a především uvolněnost a odvaha. Pokud se nám naskytly možnosti k ohrožení branky soupeře, postrádaly naše akce přesnost.

I přes tu úvodní půlhodinovou nesmělost se nám podařilo dostat do vedení. Ve 34. minutě se nejaktivnějšímu hráči naší zálohy Pavlu Blahovi podařilo odcentrovat ze strany, míč pod sebe vrátil Tomáš Adámek na Tondy Preče a ten nás poslal do vedení. 1:0. Hosté v závěru poločasu nepříjemně zahrozili po rohu, gólem to ale neskončilo.

O přestávce jsme si s hráči některé věci vyjasnili. Druhým poločasem pro nás zápas v podstatě začal. Nechtěli jsme na nic čekat a bránit jednobrankové vedení. Kluci to pochopili. Najednou nás bylo plné hřiště. Byli jsme mnohem pohyblivější, agresivnější a při držení míče uvolněnější. Hned po pěti minutách hry jsme po stříleném centru ze strany měli superšanci. Hostující brankář neudržel míč, Tonda Preč na malém vápně ale nepřekonal stopera Slatiny, který mu míč z branky vykopnul. Tento moment nás nepoznamenal. Vyvinuli jsme ještě větší úsilí. Erik Mihola podstoupil těžký souboj uprostřed hřiště, na jednom z obránců vybojoval míč a přiťuknul ho na Víťu Bočka, který v plném sprintu postupoval sám a nedal vyběhnutému brankáři sebemenší šanci zasáhnout. 2:0.

Hosté hodně spoléhali na dvojici Chadzidis, Mikšíček. První jmenovaný několikrát ukázal svoji technickou zdatnost, když vysunul Miroslava Mikšíčka. Slatinského útočníka jeho spoluhráči příliš nedoplňovali, i proto se ho našim obráncům dařilo eliminovat.

Ve druhém poločase a za dvoubrankového vedení jsme se naplno projevili. A tak to v 68. minutě vzal Tonda Preč konečně na sebe a střelou levou nohou nekompromisně zavěsil pod víko. 3:0.

Předvedli jsme ještě několik křídelních akcí. Aktivní dvojice Blaha, Adamec to ze strany dohrála až do finální přihrávky pod sebe. Miholovu střelu brankář vyrazil a při podobné situaci míč na Doležela neprošel. Po naší levé straně našlápnul k sólu Tom Prudil, po jeho střele nám ke gólu chyběly centimetry.

Pro Pavla Doležela a Luboše Chloupka to byla premiéra v Kunštátském dresu. Kluci si v prvním ostrém startu nevedli vůbec špatně a v průběhu jara v takových zápasech jejich výkony ještě porostou.

V závěru zápasu ještě Ivo Loukota podtrhl dobrou práci defenzivy a dvakrát zachránil čisté konto při utěšených střelách Chadzidise.

I přes bojácnější začátek jsme se v zápase zlepšovali, ve druhém poločase už naše hra měla velmi dobré parametry a vytvořili jsme si několik gólových šancí. Dnes to bylo taky hodně o osobní

zodpovědnosti a koncentrovanosti všech našich hráčů. Tyto vlastnosti při dvou následujících utkáních na hřištích soupeřů budeme opět potřebovat.

FK Kunštát - SK Slatina 3:0 (1:0) branky: 34. a 68. Preč, 52. Boček.

Sestava: Loukota I., Adamec, Kuda, Loukota O., Prudil, Hruška (78. Skoček), Blaha, Boček (60. Chloupek), Preč (70. Doležel.), Adámek (80. Bednář Z.), Mihola (72. Ducháček).

Počet návštěv: 270747
Posledních 30 dnů: 1201 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 14