Ohlédnutí za halovým turnajem Žijeme pro radost

Mnoho pozitivních ohlasů vyvolal první ročník fotbalového turnaje Žijeme pro radost, který se uskutečnil 27. 12. ve sportovní hale Kunštát.

Hlavním cílem dobročinného turnaje bylo naplnit přání třináctiletého Pavlíka Kolberta, který v dětství prodělal mozkovou obrnu. Všichni hráči a diváci přispěli libovolnou částkou, aby si Pavlík mohl splnit sen v podobě speciální tříkolky. V závěru sobotního turnaje sečetli pořadatelé finanční prostředky. Vybralo se bezmála dvacet tisíc korun.

„Bylo to opravdové překvapení. Pavlík od své maminky do poslední chvilky nevěděl, že se tato akce chystá. O to větší radost měl na místě.“ popisuje Vladan Horák, člen FK Kunštát a spoluzakladatel projektu ŽIJEME HROU.

Pavlíkovi bylo na místě předáno patnáct tisíc korun, za ty si pořídí tříkolku. Necelých pět tisíc korun zůstává ve fondu na příští ročník turnaje.

„Touto cestou bych chtěl všem zúčastněným poděkovat. Pro někoho byla vybraná částka možná překvapením. Když jsem ale viděl, kdo z minulých nebo současných fotbalistů dorazil, věděl jsem, že akce bude úspěšná. Všichni projevili velkou solidaritu. Na oplátku dostali od Pavlíka spoustu pozitivní energie,“ říká Horák.

„Chceme pro společnost vytvářet dlouhodobé hodnoty. Doufám, že se za rok všichni opět uvidíme, společně si zahrajeme fotbal a zase někoho potěšíme.“ vyslovil Vladan Horák přání na závěr.

Poděkování patří i brněnské taneční skupině Sneaker, která fotbalový turnaj zpestřila nápaditým vystoupením. Pro úplnost dodáváme týmy, které na turnaji startovaly: FK Kunštát (současní hráči), Žijeme hrou, Františkovy děti, Louka Team, FK Kunštát (bývalí hráči), Sokol Vranová, FC Olešnice. (Více foto na facebooku Žijeme hrou).

Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29