Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

A tým v Bořitově za tři body

V druhé polovině podzimní části jsme našli výkonnostní stabilitu. I v Bořitově naše hra působila uvědoměle a naprosto uvolněně.

Už od druhého poločasu v Miroslavi jsme přešli na hru se třemi útočníky. Tímto rozestavením jsme se prosadili i proti Slovanu a nebylo žádného důvodu to měnit, byť jsme hráli venku. Při držení míče jsme ale dokázali útočit v pěti, protože Tondy Preče a Luboše Chloupka bylo plné hřiště. A to se zapojil ještě šestý Tomáš Adámek, který tentokrát přijal roli štítového záložníka (i když velmi ofenzivně laděného).

Bořitov jsme přehráli především díky větší individuální kvalitě, organizací hry a pohyblivostí. V jakémkoliv prostoru naši hráči dokázali vytvořit přečíslení a skvěle si vyhověli. Navíc jsme byli přímočaří a v zakončení důrazní. Před prvním vstřeleným gólem jsme si vytvořili ještě několik nebezpečných situací před domácí brankou. Byli jsme ale trpělivý a získali náskok v závěru poločasu. Karel Stehlík dohrál odražený míč na zadní tyči a nekompromisní střelou nás poslal do vedení. 0:1.

Velkou komplikaci za cestou k vítězství nám mohla způsobit 44. minuta. Podržel nás Ivo, zákrokem zápasu. Až na tuto výjimku, kdy naši obránci dvakrát prohráli osobní souboj po dlouhém nákopu, byla naše defenzivní činnost kompaktní. Hráči v obranné čtverce se velmi dobře zajišťovali, byli silní a úspěšní v osobních soubojích.

Čekali jsme v druhém poločase nějakou zásadní změnu ze strany Bořitova. Domácí nás v úvodní desetiminutovce přehráli, ale my jejich nástup utlumili druhým gólem. O ten se postaral Martin Haničinec 0:2. O chvíli později se nám podařilo výborně sehrát standardku a Luboš Chloupek jemnou tečí na přední tyči zvýšil na 0:3.

Po třetí brance se nám otevřel prostor pro brejky. Několikrát jsme dostali skvěle načasovanou kolmou přihrávku do běhu na naše útočníky. Při našich šancích se blýsknul domácí brankář. Dvakrát vychytal v samostatném nájezdu Víťu Bočka, jednou Pavla Doležela a nevyzrál na něho ani Martin Haničinec. V závěru jsme žádné komplikace nepřipustili a hru až do samotného konce kontrolovali.

V posledních měsících se nám podařilo vytvořit pozitivní vnitřní týmovou atmosféru. V tréninku i zápasech na našem herním projevu tvrdě a uvědoměle pracujeme. Domnívám se, že pro současný kádr Kunštátu je „laťka“ položená ještě výš. Čekají nás doma Dobšice a venku Tasovice. To jsou zápasy, které by nás k ní mohly přiblížit…

Sokol Bořitov – FK Kunštát 0:3 (0:1)

Branky: 39. Stehlík, 58. Haničinec, 64. Chloupek

Sestava: Loukota I., Blaha, Hruška, Prudil, Šafařík, Adámek, Preč, Chloupek, Boček (82. Tenora R.), Stehlík (68. Doležel), Haničinec (88. Bednář D.).