A tým na body v Miroslavi nedosáhl

Zápas v Miroslavi pro nás nezačal dobře. Ve 4. minutě v osobním souboji fauloval Ondra Hruška domácího kapitána a byla z toho nepříjemná standardka. Miroslavský Sláma ze vzdálenosti 23 metrů vyslal tvrdou střelu. Trochu nachytal Iva v brance, který v momentu kopu udělal úkrok a na míč do protipohybu už nestačil reagovat. 1:0.

Inkasovaná branka nás nakopla a my jsme odehráli utkání, ve kterém se náš výkon minutu po minutě lepšil. Už v prvním poločase jsme získávali půdu pod nohama. Po standardce Tondy Preče nebyla branka Luboše Chloupka pro ofsajd uznána. A ve druhé velké šanci byl Tonda Preč opět zastaven praporkem pomezního, i když tentokrát zřejmě nesprávně.

Měli jsme proti sobě nepříjemného soupeře. Hráči Miroslavi se srdnatě rvali o každý míč. Z mého pohledu jsme i za nepříznivého stavu měli hru pod kontrolou. Bohužel pokud o gól prohráváte na hřišti soupeře, můžete mít hru pod kontrolou sebevíc, přijde jediná chyba a dostáváte se do ještě složitější situace. To nás potkalo ve 45. minutě. Včas jsme nedostoupili hráče ve straně a ten se nadvakrát z úhlu prosadil. 2:0.

Sice jsme v poločase prohrávali už o dvě branky, z hráčů jsem ale v kabině cítil ochotu a vůli výsledek změnit. Chtěli jsme si pomoct i změnou rozestavení, a tak jsme hned od začátku druhého poločasu hráli na tři útočníky.

Domácí nás na úvodních sedm minut zamkli v naší šestnáctce a kopali snad 5 rohů po sobě. Od 52. minuty se hrálo jen na polovině Miroslavi a my začali soupeře přehrávat. Hned po příchodu na hřiště, šel z boku sám na brankáře Alda Zámek, ve střelecké pozici ještě volil přihrávku pod sebe, po které se nám už zakončit nepodařilo.

Díky velmi dobré pohyblivosti jsme soupeře prakticky ve všech prostorech hřiště přečíslovali, měli důležité odražené míče. Herní převaha byla znatelná, bohužel to nebylo doprovázeno vyloženými šancemi. Domácí tým velmi dobře a chytře bránil.

Až v 77. minutě se po rohu Vítě Bočka dostal na zadní tyči Tonda Preč a oživil naše naděje na body. 2:1. Náš tlak v závěru jsme chtěli vystupňovat dvojitým střídáním. Do zakončení jsme nedotáhli dvě akce vedené Alešem Zámkem a Martinem Haničincem. V devadesáté minutě nepomohla ke gólu ani přítomnost Iva, který navštívil při dvou rozích soupeřovu šestnáctku.

Hráči Miroslavi po srdnatém výkonu body nakonec uhájili. My si z tohoto zápasu odnášíme pozitivum v podobě lepšícího se výkonu na venkovních hřištích. Nechci se na nic vymlouvat, ale poslední čtyři kola jsme odehráli prakticky ve dvanácti lidech. V těchto zápasech jsme neměli příliš mnoho možností na vývoj zápasů reagovat. O to víc mě těší, že mladí hráči jako Pavel Doležel, Luboš Chloupek a Pavel Blaha jdou výrazně nahoru a jejich výkony mají kvalitu. Do sestavy se nám vrátil Tomáš Adámek, k dispozici by už měla být trojice Prudil, Vlasák, Stehlík.

Příští týden se Slovanem nám začíná závěrečná pasáž podzimu. Už v tréninkovém procesu uděláme maximum pro to, abychom v závěrečných pěti kolech nasbírali co nejvíce bodů.

FC Miroslav – FK Kunštát 2:1 (2:0)

Branka: 77. Preč

Sestava: Loukota I., Šafařík, Hruška (82. Šmerda), Loukota O., Blaha, Preč, Adámek, Chloupek (82. Bednář D.), Doležel (58. Zámek), Boček, Haničinec.

Počet návštěv: 270799
Posledních 30 dnů: 1085 | Posledních 7 dnů: 240 | Poslední den: 16