Prohra A týmu v derby

Proti Boskovicím jsme měli velmi dobrý vstup do utkání. Na těžké terénu jsme si za deset minut dokázali vytvořit tři vyložené šance. V úvodních kolech se v zakončení nedokážeme zklidnit a nemáme ani štěstí.

Haničince a Preče ve velkých šancích vychytal skvělý Michal Čech. Do třetice Michalovi v udržení čistého konta pomohla po hlavičce Martina Haničince spojnice.

Naše obranná činnost se od zápasu v Líšni v podstatě nezměnila. V jedenácté minutě naši obránci špatným postavením odkryjí prostor ve straně hřiště, nejnebezpečnější hráč Boskovic Martin Fadrný dostává z hloubky hřiště přihrávku do sprintu a nekompromisně zakončuje. 0:1.
Po patnácti minutách hry, za vytrvalého deště, se z těžkého terénu stal neregulérní. Z mého pohledu měl rozhodčí s delegátem utkání ukončit. Bez ohledu na výsledek. Hřiště bylo pokryto souvislou vrstvou vody a míč se nekutálel víc jak 5 metrů, viděli to všichni. Na řadu měl tedy přijít zdravý selský rozum. Přece to není o tom, jestli jsme na rozhodčího vyvíjeli dostatečný tlak nebo ne. Domnívám se, že hlavní rozhodčí je k těmto rozhodnutím kompetentní a měl by vycházet ze svého úsudku a ne z toho, jak na něho působí jedna nebo druhá strana...
Utkání pokračovalo. S danými podmínkami se lépe vyrovnali hosté. My jsme byli nerozhodní. Bohužel, ty situace neměli fotbalové řešení a nezbývalo, než to urvat kamkoliv. My jsme to nepochopili a vyplynuly z toho standardky.
Ani neregulérní terén ale neměl vliv na to, že to Boskovice dvakrát výborně sehrály. Jednou z toho byla nastřelená ruka a proměněná penalta Stary. A podruhé přesně načasovaný roh na zadní tyč a zakončení Václavka hlavou. Při čtvrté brance jsme s odkopem čekali tak dlouho až v souboji míč vybojoval Přikryl a v zakončení si počínal hodně šikovně. 0:4.

Že nemáme štěstí se ukázalo i ve 42. minutě. Čecha jsme překonali, ale míč se odrazil zpět od tyčky do jeho náruče. V následné skrumáži vznikla žduchanice do které se zapojilo snad 10 hráčů. Hlavní rozhodčí si pak nepochopitelně vybral Tomáše Adámka a Pepu Vykoukala a ještě nepochopitelněji oběma hráčům ukázal červenou kartu. Svým necitlivým rozhodnutím překvapil úplně všechny.
Těžko jsme po prvním poločasu mohli myslet na body. Chtěli jsme se aspoň chytnout střelecky. Ani to se nepodařilo. Boskovičtí podali koncentrovaný výkon a Čech v brance exceloval. Martin Haničinec se sice v 50. minutě procpal až do zakončení, ale hostující brankář byl pro nás k nepřekonání. V šedesáté minutě viděl druhou žlutou Kamil Janíček a my šli do početní převahy. Žádný gól jsme z toho ale nevytěžili.
Vymyslet něco na takovém terénu bylo těžké. Míč šlo jen nakopnout vzduchem a nám se přes zkušené obránce Václavka a Koláře prosazovalo špatně.

Boskovice dnes vyhrály zaslouženě. Lépe se vyrovnaly s danými podmínkami, podaly koncentrovaný výkon a v klíčových momentech hry byly úspěšnější. Osobně tento tým považuji za favorita soutěže. Ani my jsme ale nebyli bez šance. V úvodu jsme neproměnili tutovky a v zadu chybovali díky osobní nerozhodnosti.
Někteří naši hráči chybovali na hřišti, největší chybu ale udělal celý realizační tým. Pokud v sobě rozhodčí a delegát nenašli dostatek zdravého úsudku, aby utkání na neregulerním hřišti přerušili, měli jsme se k nim zachovat mnohem nekompromisněji. Zkratovité jednání rozhodčích dnes nejvíc odnesli Adámek s Vykoukalem, kteří v následujících utkáních budou svým týmům chybět...

FK Kunštát - FC Boskovice 0:4 (0:4)
ČK: 42. Adámek

Sestava: Loukota I., Šafařík (46. Šmerda), Hruška, Prudil, Adamec (32. Stehlík), Vlasák, Preč, Boček, Chloupek (70. Skoček), Haničinec (80. Kuruc), Adámek.

Počet návštěv: 270847
Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29