Okresní derby pro domácí Kunštát

Zápas, který nabídl mnoha šancí rozhodl Bělehrádek. Hosté z Ráječka si vylámali zuby na skvěle chytajícím Loukotovi, který zneškodnil několik brankových příležitostí a spolu s Bělehrádkem si vysloužili titul "muži zápasu".

FK Kunštát - SK Olympia Ráječko 2:0 (1:0)

Branky: 12. Bělehrádek, 72. Bělehrádek

Sestava FK Kunštát:
Loukota I. (GK) - Štencl M. (88. Staněk Z.), Sehnal M., Zeman R., Bezděk V., Macko D. (76. Janků R.), Janíček M., Psota M. (65. Konečný J.), Zlatníček M.,  Gracias T., Belehrádek T. (88. Bednář D.)

Sestava SK Olympia Ráječko:
Juran D. (GK) - Bartoš D., Žáček L. (55. Chyla R.), Tenora J., Lidmila P., Pokorný M., Sedlák J., Zouhar M., Štěpánek F., Koňařík D. (82 Ťoupěk J.), Pokorný J.

ŽK: 59. Zlatníček M., 77. Sehnal M., 95. Bednář D. - 73. Sedlák J., 78. Zouhar M.

Utkání začalo velmi svižně a oba týmy se hned v prvních minutách dostali k ohrožení branky ze střední vzdálenosti ale střely nijak brankáře na obou stranách nerozhodily. V 10. minutě se k odraženému míči ve středu hřiště dostal Psota a kolmou přihrávkou vyzval do gólové šance Bělehrádka a ten v tváří tvář nedal Juranovi šanci - 1:0. Ve 12. minutě se na hranici vápna dostal k míči Pokorny J. ale i díky podklouznutí branku těsně minul. Ve 21. minutě se dostal do šance domácí Kunštát ale přihrávka Bělehrádka před prázdnou brankou byla o fous delší než by Macko potřeboval a ani ve skluzu na míč těsně nedosáhnul. Ve 34. minutě se podařilo Bělehrádkovi ve skluzu předložit do 100% šance míč Sehnalovi, ten ale na Jurana nevyzrál. Bělehrádek byl při chuti a pět minut před koncem poločasu se dostal opět do samoostatného úniku ale jeho pokus přehodit Jurana nevyšel. První poločas tak odcházeli do kabin v lepší náladě domací, kteří mají jednobrankový náskok.

Druhý poločas začli aktivněji domácí, kteří se hned ve 46. minutě dostali do brankové příležitosti, když Psota našel z levé strany na penaltě úplně volného Sehnala, ten však mířil pouze do rukavic Jurana. Další minuty se odehrávali spíše ve středu hřiště s velkým množstvím faulů a tak na další příležitost si přítomní fanoušci musel počkat do 64. minutě, kdy Pokorny J. na pravé straně využil chyby obránce a přízemní přihrávkou hledal ve vápně své spoluhráče, míč se odrazil na vápno, kde si jej našel Bartoš, jeho nádhernou střelu do šibenice konečky prstů vytěsnil nad branku Loukota. V 72. minutě nakopl míč za obranu Zeman, ten si našel rychlík Bělehrádek a krásnou střelou obstřelil Jurana - 2:0. V 81. minutě se dostal do šance znovu Pokorný J. ale i tentokrát mu radost překazil skvělý Loukota. Závěrečný tlak už přinesl pouze nastřelenou tyč po hlavičce, kterou zakončoval Chyla. Ráječko tak odchází z okresního derby poraženo.

Ohlasy k zápasu:

FK Kunštát:
Vladan Horák (trenér): Na nepovedený zápas v Ratíškovicích reagoval náš tým nejlepším možným způsobem. V okresním derby proti Ráječku jsme předvedli nejlepší výkon jara. K velmi dobré úrovni utkání přispěly svým pojetím oba týmy. Svižné tempo nám vyhovovalo. Vytvořili jsme si více gólových příležitostí a vstřelili pěkné góly. Díky kompaktnímu výkonu v defenzivě a výbornému brankáři se nám podařilo uhájit čisté konto.

SK Olympia Ráječko:
Jiří Huška (trenér): Kunštát začal hodně aktivně a přežili jsme jednu z jejich šancí. My jsme byli málo důrazní v osobních soubojích a pozdě jsme dostupovali soupeře. Za stavu 0:0 jsme šli sami na brankáře, ale bohužel jsme šanci neproměnili a z následně akce jsme po naší chybě dostali gól na 1:0. Do konce poločasu nás ještě podržel brankář Juran při dvou šancích Kunštát. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji, drželi jsme balon a kombinovali. Vypracovali jsme si několik stoprocentních šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Naopak jsme po jednom nákopu a našem nedůrazu v osobním souboji inkasovali druhý gól. Pak jsme se ještě snažili s výsledkem něco udělat, dostali jsme se do několika nadějných příležitostí, ale gól jsme nedali. Ve středu nás čeká další zápas, semifinále krajského poháru v Rousínově.

Počet návštěv: 270818
Posledních 30 dnů: 1081 | Posledních 7 dnů: 228 | Poslední den: 19