B tým veze po výborném výkonu bod ze hřiště lídra soutěže.

sobota 29.10. 14:00, 13. kolo 1.B třídy mužů sk. A

FK Renocar Podolí - FK Kunšát B 1:1 (0:1)

Branky: 53. Bábela - 38. Sehnal

ČK: po 2. ŽK v 45. min. Videman Tomáš

Sestava Kunštátu: Holík - Videman, Janíček, Nečas (K), Bezděk, Zlatníček (82. Bednář D.), Kazda (73. Staněk), Konečný, Lick (73. Boček), Valenčík (46. Tenora M.), Sehnal.

Komentář: Na hřišti vedoucího mužstva 1.B třídy podala naše juniorka výborný výkon. V prvním poločase jsme i na těžkém terénu dokázali kombinovat, držet míč a vytvářet si dobré příležitosti. Výborně nám fungovala obranná čtverka, která četla hru, vyhrávala osobní souboje a útočníkům Podolí toho moc nedovolila. Největší rozdíl jsme vytvářeli středem hřiště, kde jsme soupeře překonávali pohyblivostí i fotbalovostí.

Vedoucí gól přišel zaslouženě v 38. minutě z kopačky vypomáhajícího Máry Sehnala z A týmu, který přímočarým průnikem prošel přes domácí obranu a překonal i vybíhajícího brankáře. 0:1.

Komplikace pro Kunštát přišla v 45. minutě, kdy Tomáš Videman viděl v rozmezí 10 minut druhou žlutou kartu. Tom absolvoval osobní souboj s domácím hráčem na středu hřiště. Jeho vyloučení bylo přísné, ale spravedlivé.

Celý druhý poločas kunštátští dohrávali v deseti. Škoda gólu domácích z 53. minuty, kdy jinak naše bezchybná obrana nechala hlavičkovat po standardní situaci útočníka Bábelu. 1:1.

V závěrečné půlhodině mohly oba týmy vstřelit vítěznou branku. Kunštátští měli nebezpečné brejkové situace, škoda že se některou z nich nepodařilo dotáhnout. Naopak zápas končil územní převahou Podolí, které si v závěreru vytvořilo tlak ze standardních situací a nás podržel Tomáš Holík.

I přes náročný terén se v Podolí hrál oboustranně velmi dobrý fotbal. Pro naši mladou sestavu další cenné zkušenosti s touto krajskou soutěží. Skvěle vypomohli všichni hráči kádru A mužstva. Zápas odehráli s velkým nasazením, přinesli kvalitativní rozdíl a podpořili ostatní spoluhráče. Velmi potěšily i výkony fotbalistů ještě dorosteneckého věku Jakuba Kazdy, Matěje Zlatníčka a Petra Valenčíka. Nejen těmto jmenovaným, ale celému týmu naší juniorky ocenění za fotbalové pojetí a bojovný výkon na hřišti lídra soutěže.

Poslední podzimní zápas B mužstva je na programu v neděli 6.11. na hřišti v Lysicích. Od 14:00 zde přivítáme FC Medlánky.