Z webu MS Brno: Áčko remizovalo se silným nováčkem z Kunštátu. Bod brali oba trenéři.

Sestava MS: Josef Šurkala – Lukáš Gruber, Ladislav Hanus, Ondřej Kubík [K], Martin Doležel – Vojtěch Čech, Jiří Pešta, Martin Baran, Arutjun Ovjepjan – Pavel Simr (25. Michal Šembera – 46. Ondřej Havelka), Dennis Kanabe
Trenér: Libor Danihelka

Sestava Kunštátu: Ivo Loukota [K] – Vít Bezděk, Roman Zeman, Tomáš Prokeš, Dalibor Hanák – Tomáš Bělehrádek, Tomáš Gracias, Alois Zeman (46. Marek Štencl), Tomáš Novotný (68. Matěj Zlatníček) – David Macko (76. Tomáš Adámek) – Marek Sehnal.
Trenér: Vladan Horák

Nováček krajského přeboru přijel s hrozbou pěti vyhraných zápasů za sebou. Tu Morenda sice přerušila, ale jak se říká, doma by se měly dělat tři body. Nutno, ale zdůraznit, že hosté se přestavili jako silný a kompaktní tým. A taky si připustit, že v utkání asi měli lepší šance.

Tu první už v páté minutě a naše obrana nebezpečnou střelu srazila na roh. Pak začal přebírat iniciativu domácí tým. Ovsepjan střílel hlavičkou těsně nad a podobně i Simr nohou z dobré pozice ve velkém vápně. Ve 14. minutě se naopak vyznamenal brankář Šurkala, když nebezpečnou střelu Graciase vytlačil na břevno.

Další chvíle hodně poznamenaly celý další průběh hry. Ve 25. minutě se obnovilo svalové zranění Pavlu Simrovi a musel střídat. Jenže ani Michal Šembera na hrotu nevydržel dlouho a s podobným problémem před přestávkou odkulhal ze hřiště. V útoku tedy zůstal osamocený Dennis Kanabe a toho si kunštátská obrana velice pozorně hlídala. Před střídáním stran ještě trefil Jiří Pešta dalekonosnou střelou břevno a na druhé straně potom pálil hodně dobře levačkou Belěhrádek. Naštěstí těsně nad.

Jestliže v první poločase měla více ze hry Morenda, tak ve druhé to víc hřmělo před její brankou. Šance střídajícího Štencla v 51. a 59. minutě se dají označit na velmi dobré. V 71. minutě pak trefil zprava vzdálenější tyčku Bělehrádek. V závěru se sice oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu, ale obrany a brankáři měli nad útočníky navrch. Šurkala předvedl několik účinných odvážných vyběhnutí až před pokutové území, Loukota prokázal jistotu hlavně při sbírání centrovaných míčů.

Hlasy trenérů:

Libor Danihelka, trenér MS:
„Myslím si, že výsledek asi odpovídá obrazu hry. Dá se říct, že to byl zápas skoro bez vyložených šancí. My jsme trefili břevno, oni tyčku. Hrálo se hodně mezi šestnáctkami. My jsme víceméně měli jen střely z dálky, oni byli nebezpeční v brejcích. Naši hru výrazně poznamenalo, že se nám brzy zranil náš nejlepší útočník Pavel Simr. Potom naše útočné akce musely být trošku jiné, než máme představy, jak je hrát. Bohužel se pak zranil i Michal Šembera, který hrotu vystřídal, a ty možnosti dát gól se tím pro nás hodně omezily. Myslím si, že dnes bod vezmou obě dvě strany. Kunštát musím pochválit, i když jsme věděli s čím asi přijede, protože výsledky doma má výrazně lepší než venku. Mají mužstvo poskládané velice dobře. Hráli organizovaně a věděli, co chtějí hrát, tedy na nebezpečné rychlé brejky. Celkově si myslím, že bod je spravedlivý a musíme s ním být spokojení.“

Vladan Horák, trenér Kunštátu:
„Výsledek utkání je ve finále možná spravedlivý, protože domácí byli v prvním poločase o malinko lepší. Myslím si, že ve druhém jsme zase byli lepší my a měli jsme tam dvě tři vyložené šance, které kdybychom proměnili, tak jsme možná vezli tři body. Ale remízu ze hřiště Morendy určitě bereme. Domácí mají na podzim dobré výsledky, hrají dobrý fotbal. Takový, že jsou rádi na míči a vytvářejí si z toho tlak a šance. Proto mě nemrzí ani to, že naše vítězná šňůra skončila. My to bereme, protože jsme nováček soutěže a musíme být trochu pokorní. A určitě i tady, byť to skončilo 0:0, jsme zase nasbírali důležité zkušenosti. Naše mužstvo má nějaký vývoj, protože tam máme spoustu mladých hráčů. Takže remízu nebereme tak, že je to špatně.“