Výborný výsledek dovezla juniorka z brněnských Heršpic.

6. kolo 1.B třídy mužů sk.A, sobota 10.9.2022, 16:30

Lokomotiva Brno Horní Heršpice - FK Kunštát "B" 1:2 (0:1)

Branky: 57. Lejska - 37. Baňa, 68. Staněk z pen.

Sestava Kunštátu: Holík - Zámek (75. Dvořáček S.), Nečas, Adámek, Staněk, Konečný, Lick (59. Zlatníček), Baňa (66. Stejskal), Boček, Tenora M., Videman (75. Valenčík).

Hodnocení utkání hrajícím trenérem Vítězslavem Bočkem: "K prvnímu týmu soutěže, který neztratil ještě ani bod a dokonce neobdržel jedinou branku, jsme jeli s respektem a vědomím, že proti nám bude stát zkušený technický tým.

I když bylo naším cílem začít zápas v dobře poskládaném bloku a trpělivě udržovat správné postavení, byli jsme to my, kteří hned v úvodu dvakrát zahrozili Dominikem Baňou, ale jeho samostatné néjezdy vychytal vynikající golman Ustohal. Nicméně, byl to právě Baňa, který po standartní situaci hlavou otevřel skóre. Heršpice hrozili hlavně po svojí pravé straně a byl to zkušený David Cupák, který se dostal do zakončení uvnitř vápna, ale Tomáš Holík jej neuvěřitelným zákrokem vychytal. Do kabin jsme mohli jít o něco veselejší, bohužel Tomáš Adámek, z voleje těsně minul.

Druhý poločas byl ze strany Heršpic aktivnější, hlavně množstvím standartek, které výborně zahrával David Cupák a právě z jedné z nich soupeř vyrovnal. Za nedlouho po obdrženém gólu podsekl ve vápně, bránící hráč, Tomáše Adámka a Zdenek Staněk s přehledem penaltu proměnil. Od té doby bylo znát, že Heršpice jsou nervóznější, ale stále hrozili množstvím standartních situacích. Tu největší soupeřovu šanci, vyřešil Tomáš Holík fantastickým zákrokem a vychytal nám první výhru na hřišti soupeře. V samotném závěru ještě Boček šel po vysunutí Zlatníčka sám na Ustohala, nepodařilo se mu dobře zamířit a trefil vybíhajícího brankaře do nohy.

Hrát s týmem, který měl plný bodový stav a žádnou obdrženou branku, byla pro nás velká výzva. Díky dobré organizaci hry a dodržováním daných úkolů se nám, ikdyž s trochou štěstí, podařilo urvat tři body. Byl to velmi náročný zápas a to nejen po fyzické stránce. Uznání patří i klukům, kteří přišli do rozjetého zápasu ze střídačky a přispěli k vybornému výsledku."

Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29