Zhodnocení podzimu prezidentem FK Kunštát Františkem Tenorou

Dlouho jsem zvažoval, jakou formou mám tentokráte doplnit poslední zápasový program. Když se nedaří, nemá člověk moc chuti to nějak vysvětlovat. Když se daří, je na místě pokora a obava, aby nám to vydrželo. Na druhé straně úspěchy nepřijdou samy a je za nimi spousta práce a především spousta času.

Fotbal je běh na dlouhou trať a kdo někdy do tohoto kolotoče vstoupil, ví, že to není cesta po vyžehleném asfaltu, ale spíše překážkový běh. Bylo by ale nespravedlivé přejít poctivou práci spousty lidí jen konstatováním, že se daří a že děkujeme. Mimochodem není vůbec lehké do pár řádků vtěsnat to množství činnosti a vyjmenovat všechny lidi, kteří se na tom podílí, proto se omlouvám, jestli jsem na něco nebo někoho zapomněl.

Dnešní psaní je pro mě trošku nostalgické, protože i mě dohnal věk a musím se s tím nějak vypořádat. Když jsem seděl u počítače proběhl mi hlavou celý můj fotbalový život s FK Kunštát. Začátky pod vedením Karla Vichty v žáčcích, potom dorost a rychlý přesun do mužů. Krásná postupová sezona do I.B v roce 1981. Střídali se hráči, trenéři i soutěže. Postup do I.A. Okolo roku 2000 jsme dvakrát nahlédli i do krajského přeboru. Potom léta hubená, sestup až do I.B. Dokonce po odstoupení firmy BEST z fotbalu byl náš klub formálně zrušen a jen díky vstřícnosti okresního fotbalového svazu a pochopení pražského ústředí se stal FK Kunštát pokračovatelem fotbalových soutěží  v Kunštátě.

Roky v I.B nebyly lehké. Nic se nám nedařilo, ale  byli zde lidé, kteří vydrželi, především Petr Loukota  a před sedmi lety zde byl znovu postup do I.A. Fotbal jsme začali dělat lépe, zapojil se Vladan Horák, Vlasta Šmerda a z pozice hráčů a funkcionářů Víťa Boček a Ondra Hruška. Začalo se nám líp dýchat a logickým vyústěním našeho úsilí je postavení našich týmů po letošním podzimu. Ať už dopadnou závěrečné zápasy jakkoliv (redakční uzávěrka tohoto programu byla v pátek ráno) můžeme být spokojeni. Projevila se poctivá práce trenérů, týmy se vhodně posílily hráči, kteří na sobě chtějí pracovat. Ani nám se nevyhnula zranění a absence, ale vždy se hledala řešení a pomoc ve vlastních řadách.

Postavení  mužských týmů, ale i dorostu nejsou náhodná. Je za nimi práce všech hráčů a trenérů. Patří jim za to poděkování a uznání. Omlouvám se, že zde neprovedu zhodnocení fotbalového podzimu mužstev FK, ale toto přísluší lidem, kteří mají tyto týmy na starosti, takže detailní rozbor najdete bezprostředně po skončení soutěží na našich webech a facebooku.

Těší nás, že si na fotbal do Kunštátu nachází cestu stále více diváků a že je to náš dvanáctý hráč, protože tito diváci nám fandí a ženou nás za lepším výsledkem - děkujeme Vám za podporu..

Nabízí se otázka a co dál? Určitě nám ji někdo dnes položí. Výbor si musí situaci rozebrat mezi sebou, ale především s hráči a podle toho se rozhodnout, jak se připravit přes zimu na těžkou jarní část sezony. Jsme v polovině a výsledky nelze přeceňovat, ale přijmout je jako výzvu.

Takže kluci: „Děkujeme, vydržte a pokračujte - děláte to dobře!

O tomto víkendu končí také soutěže našich mládežníků, které nastupují v týmech ŽIJEME HROU. Jen tak mimochodem v současné době se počet dětí, které jsou zaregistrované v ŽH blíží dvěma stům. O všechny se starají proškolení trenéři.

Dorost starší a mladší hraje nejvyšší krajskou soutěž. Trenérům Pešovi, Blahovi a Chmelíčkovi  se daří  pracovat s chlapci v tomto složitém věku úspěšně. Často s nimi mluvím a vím, že to nemají jednoduché, máme šikovné hráče, ale fotbal se hraje i hlavou a to je v této věkové kategorii mnohdy trošku problém. Starší dorost je na dostřel čelu tabulky, mladší bojuje o každý bod.

Starší a mladší žáci „A“ hrají krajskou soutěž. Mladší zatím neprohráli a dýchají na záda vedoucímu týmu. Starší bojují především s nedostatkem hráčů (zde se projevil slabší ročník 2005 a 2006) a válčí o každý bod. Jsou zatím ve středu tabulky. Trenéři plánují náročnou zimní přípravu a já věřím, že na jaře to bude ještě lepší. „B“ tým mladších žáků je ve středu tabulky okresního přeboru. Zde je potřeba zmínit to, že děti z mladších žáků tvoří základ okresního výběru hráčů ročníku 2007 a 2008. Oba tyto výběry vyhrály svoje předkola a postoupily do jarního velkého krajského finále.

V soutěži máme také mladší a starší přípravku, předpřípravka (pohybová školička) se připravuje na turnajích organizovaných Žijeme Hrou v Lysicích, Bořitově, Kunštátě a Drnovicích.

V současné době máme dvě travnatá hřiště, která plně využíváme. Obě - lysické i to kunštátské se nám daří udržovat ve velice dobrém stavu a všichni mají možnost trénovat na kvalitním přírodním trávníku po celou sezonu. I za touto zdánlivě běžnou věcí stojí mnoho práce a oběma správcům bych chtěl také poděkovat.

K fotbalu mimo trenéry v Kunštátě, Lysicích i Drnovicích patří samozřejmě funkcionáři, kteří se starají nezištně, aby všechno okolo fotbalu klapalo tak jak má . Všem těmto lidem patří naše poděkování a věřím, že nás všechny těší, že se nám práce daří a že v tom budeme všichni společně pokračovat.

Všem Vám divákům chci ještě jednou poděkovat za Vaši podporu, popřát pěkný dnešní sportovní zážitek v dušičkovém počasí a na dalších zápasech FK Kunštát a Žijeme hrou nashledanou.

František Tenora - předseda FK Kunštát a člen výboru Žijeme hrou.

Posledních 30 dnů: 1212 | Posledních 7 dnů: 252 | Poslední den: 18