A tým se podělil o body v Tasovicích

V Tasovicích jsme měli velmi dobrý vstup do utkání. Už ve 4. minutě se na polovině hřiště uvolnil Tonda Preč a nejkratší cestou si to namířil na branku domácích. Tonda místo zakončení ještě vylepšil pozici pro Víťu Bočka. Jeho střela skončila po teči jednoho z obránců jen na tyči.

V 10. minutě jsme ve větším počtu propadli v napadání na polovině soupeře, domácí nás překonali dlouhou přihrávkou a ze situace dva na dva vytěžili úvodní gól. 1:0. Obdržená branka na náš herní projev neměla příliš velký vliv. V dalším průběhu se naše hra podobala utkáním ze zimní přípravy. Po zisku míče jsme dokázali rychle a plynule zaútočit ve velkém počtu hráčů. Nechyběla nám ani agresivita uvnitř pokutového území.

Pozitiva naší hry se promítla i na ukazateli skóre. Ve 26. minutě Víťa ochotně podstoupil tvrdý souboj s brankářem, po jejich střetu se míč odrazil k Erikovi, který přihrávkou podél malého vápna namazal na vyrovnání Pavlu Blahovi. 1:1.

Pokud jsem zmínil, že první obdržená branka na náš herní projev neměla žádný vliv. Druhý gól, který jsme inkasovali ve 30. minutě ovlivnil další průběh zcela zásadně. V této fázi utkání jsme si velmi dobře plnili defenzivní povinnosti, byli úspěšní v osobních soubojích a byli nebezpeční dopředu. Přijde ale standardka z poloviny hřiště. My,nejlepšího hlavičkáře Tasovic, trochu alibisticky obsadíme Filipem Adamcem a ještě v prostorech mezi tyčemi, kde to pro nás bylo nejvíc nebezpečné. Díky naší nekomunikaci tento útočník prodlouží míč a jeho zabíhající kolega přes ležícího Iva posílá domácí do vedení. 2:1.

V závěrečné patnáctiminutovce už to z naší strany nebylo ono a příležitosti k ohrožení brankáře Tasandy nevyzněly podle našich představ.

Poločasová přestávka nám pomohla ke zklidnění a uvědomění si dosavadních faktů, které se pojily k naší hře. Od 46. minutě jsme se do soupeře s chutí zakousli. Úplně všechno se nám nepovedlo, ale bylo nás plné hřiště. Předzvěstí vyrovnání byla akce, kdy Víťa poslal míč za obranu na Erika. Ten v samostatném nájezdu neprostřelil vyběhnutého brankáře. Dá se říct, že jsme akci gólově dohráli, po sérii našich přihrávek se míč dostal opět k Erikovi a ten centroval na Pavla Blahu, který zavřel prostor na zadní tyči a hlavou se nemýlil. 2:2.

V nadcházejících minutách jsme se hnali za vítězstvím. Zatímco Tasovicím trochu došel dech a zaměřily se pouze na dlouhé nakopávané míče, my jsme se do předu tlačili rychlou kombinací po stranách. Dovolím si tvrdit, že zaslouženě jsme se dostali poprvé do vedení v 79. minutě, kdy  Tomáš Adámek po průniku do vápna přehodil vyběhnutého brankáře. 2:3. A o chvíli později to mohlo být 2:4, Karel Stehlík ale při své šanci netrefil bránu.

Tasovičtí bod nakonec urvali. V 86. minutě, jak jinak než po standardce. Dvakrát jsme na hranici vápna prohráli osobní souboj a tasovický záložník to dotlačil až za Ivova záda. 3:3. Na skóre už nic nezměnila ani devadesátá minuta, kdy Tomáš Adámek přehlídnul při naší poslední šanci osamoceného Tondy Preče mezi penaltou a šestnáctkou.

Pro mě osobně o výsledku rozhodla druhá branka v naší síti. Sice jsme hráli s chutí a skóre zaslouženě otočili, to nás ale stálo hodně sil. Ty nám pak v závěru chyběly, abychom soupeři odskočili na dvougólový rozdíl nebo mu nedovolili vyrovnat.

Počet návštěv: 270847
Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29