FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

A tým FK Kunštát: utkání s Tišnovem jsme vyhráli brankou z 90. minuty

V úvodním kole 1.A třídy naši hráči v poločase s Tišnovem prohrávali již o dvě branky. Po hektickém druhém dějství a brance Tomáše Prudila v 90. minutě vydoloval Kunštát všechny tři body.

FK Kunštát - AFK Tišnov 4:3 (0:2)

Branky: 51. Zeman Alois (z pen.), 67. Adámek, 78. Hanák, 90. Prudil - 2., 31. 86. Babička.

Sestava Kunštátu: Loukota (K) - Dvořáček Radek (63. Sedláček), Nečas (62. Prudil), Zeman Roman, Bezděk, Bednář David (34. Vorlický), Jonáš, Zeman Alois, Hanák (90. Novotný Tomáš), Štencl, Adámek.

Hodnocení utkání trenéra Vladana Horáka: "Před prvním mistrovským utkáním jsme museli řešit v jakém složení nastoupí naše obrana. Hrát nemohli obránci Skoček, Hruška, Doležel nebo Ducháček. Určité zdravotní problémy měli v přípravě i Nečas s Prudilem. Stoprocentně fit nebyl ani Jirka Vorlický. Proto na krajních becích museli nastoupit hodně útočně ladění hráči Víťa Bezděk a Radek Dvořáček.

Nemyslím si ale, že úvodní dva góly, které jsme od Tišnova inkasovali, by pramenily z nějaké nesehranosti nebo špatné organizace. Úvodní půlhodina byla o naší nízké herní odvaze a sebevědomí. Ve 31. minutě za stavu 0:2 jsme museli na vývoj utkání situačně reagovat. Davida Bednáře, který měl především obranné úkoly, nahradil Jirka Vorlický. Ten ve zbytku zápasu svojí rychlostí a dravostí dělal soupeři na hrotu útoku velké problémy.

I přesto, že jsme si v pvním poločase vytvořili čtyři dobré příležitosti, gól nepadl.

Proto jsme si do druhého poločasu dali jediný cíl a to v prvních patnácti minutách vstřelit kontaktní branku. Už v úvodní pětiminutovce jsme si vytvořili drtivý tlak a měli tam vyložené šance. Vše vygradovalo proměněnou penaltou Lojzi Zemana. V dalších 25 minutách jsme se udrželi v herním tempu, po srovnávací brance Tomáše Adámka na 2:2, přišla ještě 78. minuta a geniální kolmička Lojzi Zemana na Dalibora Hanáka, jehož gólem jsme otočili na 3:2.

Když už se zdálo, že proti hostům, kteří dohrávali po vyloučení o deseti, budeme hru kontrolovat, přišla 86. minuta a gól na 3:3.

Byly tři minuty do konce a cesta za třemi body už vypadala složitě, cením si ale přístupu kluků, že na hřišti šli za vítězstvím. Jirka Vorlický byl faulovaný u pokutového území. Po rozehraném standardce napálil míč na zadní tyčku Pavel Jonáš a Tomáš Prudil v hektickém závěru rozhodl o naší šťastné výhře.

V létě jsme velmi dobře doplnili kádr. S příchodem nových hráčů si ale ještě některé věci musí sednout. Nejedná se o nic, co bychom nedokázali odstranit. Hned v prvním zápase jsme naznačili naše možnosti směrem dopředu. Ukázali jsme ofenzivní sílu a to, že si v domácím prostředí dokážeme vytvářet velké množství šancí.

Bylo tam dnes na obou stranách více zajímavých výkonů. V našem dresu musím zmínit Lojzu Zemana, jehož geniální kolmá přihrávka na gól Dalibora Hanáka podtrhla jeho výborný výkon v celém utkání. Nepřehlédnutelný v dresu Tišnova byl třígólový střelec Kevin Babička, který by se se svým nekompromisním zakončením neztratil ani o dvě soutěže výš."