FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

A tým na jaře zatím bez výhry. FC Miroslav - FK Kunštát 2:1 (1:0)

I přes to, že Kunštát předvedl v sobotu v Miroslavi nejlepší jarní výkon, z výhry se nakonec radovali šťastnější domácí.

FC Miroslav - FK Kunštát 2:1 (1:0).

Branky: 35. Patočka, 70. Morong - 53. Zeman z pen.

Sestava Kunštátu: Loukota, Videman, Prudil, Ducháček (79. Bezděk), Skoček, Hruška (56. Gracias), Adámek, Zeman (66. Staněk), Macko, Boček, Štencl.

Hodnocení utkání: " Prohráli jsme utkání, kdy domácí v podstatě ze dvou střel mezi tyče dali dva góly. Tím nechci říct, že by si Miroslav nezasloužila vyhrát, protože celý zápas její hráči hráli velice sympaticky a pokorně. Nás začátek jara bohužel nezastihnul v dobrém rozpoložení a ve druhém poločase to na hřišťi vypadalo, že neumíme dát gól ani ze 2 metrů - i takové možnosti jsme neproměnili.

Zápas jsme přitom rozehráli velmi dobře a v prvních třiceti minutách dominovali. Dokonce jsme vstřelili úvodní branku, kdy Zeman přesně mířil po centrovaném míči z lajny. I když se nám všem zdálo, že přihrávka od lajny jde pod sebe, pomezní rozhodčí to viděl jinak a odmával ofsajd.

Celý týden jsme se připravovali na to, že chceme v posledních třiceti metrech hrát mnohem přímočařeji než v předchozích zápasech. A to se klukům podařilo splnit. Do šestnáctky přišlo spoustu centrovaných míčů. Dokázali jsme vytvořit na soupeřovu obranu dobrý tlak, ale gólově neskončila ani jedna akce.

A tak v 35. minutě udeřili domácí, kteří zachytili naši nepovedenou zpětnou přihrávku a do rozhozené obrany to dohráli gólově. 1:0.

Začátek druhého poločasu z naší strany opět dobrý. Po úvodním tlaku byl faulovaný Mara Štencl a pokutový kop s přehledem proměnil Lojza Zeman. 1:1.        I nadále jsme hráli my. Po dlouhých minutách, kdy jsme kontrolovali hru na soupeřově polovině, přišla 70. minuta, střílený roh domácích a na zadní tyči to poklidil přesně hlavou kapitán Miroslavi. 2:1.

Závěrečných dvacet minut se neslo ve znamení našeho dobývání soupeřovi branky, bohužel bez efektu.

Zatímco na podzim jsme jeli na dobré vlně a zápasy jsme zvládli vyhrát jednogólovým rozdílem nebo ve spoustě utkání to uhrát bez obdržené branky, začátek jara je pro nás hořké období. Tak to ale někdy ve dlouhodobé soutěži prostě bývá a my z toho hledáme cestu ven. Na všech klucích je vidět, že každá taková prohra je žere a není jim to jedno. Velkým pozitivem dnes byl výkon Tomáše Prudila, který odehrál po dlouhé době celé utkání za A tým. Jeho zkušenosti a charakter byly na hřišti cítit." Vladan Horák